Obsah

Editorial

Milí čtenáři,

mnohé podstatné události uplynulých týdnů, ke kterým došlo na domáci politické scéně, jsou podchyceny v rámci Tématu měsíce. Pochopitelně se ještě ohlížíme za volbami do Evropského parlamentu. K tomu něco málo z dění v USA a z fronty kulturního střetu mezi námi a totalitarizující novou levicí, čili socialisty.

Číst dál...

Doba nepolitická

Hlavním tématem červnových KONZERVATIVNÍCH LISTŮ je domácí politika. Několik textů se věnuje masovým (ano, tohoto měřítka už zjevně bylo dosaženo...) demonstracím organizovaným spolkem Milion chvilek pro demokracii. Ale nezůstává jen při tom.

Číst dál...

Barack Obama: Celoživotní příběh tajného spolčení s Ruskem

S Ruskem či s bývalým Sovětským svazem mělo ve skutečnosti tajnou domluvu několik amerických prezidentů, ale žádný do té míry jako čtyřiačtyřicátý prezident USA, Barack Obama. Nepřeháním, když řeknu, že Obama tajné úmluvě s Ruskem vděčí za celou svou kariéru.

Číst dál...

Poznámky ke „Konzervativní alternativě“ Jana Drnka (2)

První část zde.

Ve druhém ze tří souborů teoretických poznámek k textu spisovatele a monarchisty Jana Drnka „Konzervativní alternativa“ (Monarchistický zpravodaj, 77/2018, též KL 7-8/2018) se budu nejprve zabývat demokracií jako formou státního zřízení (formou vlády), jejími několika typy včetně těch plně „potěmkinských“ a následně potenciálními možnostmi vylepšení její současné dysfunkční formy podle Drnkových námětů.

Číst dál...

Společenství pomocníků řádu sv. Lazara

Placená inzerce

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.