Obsah

Lidská práva jako obušek

Palko ilustruje „revoluční“ posun, k němuž došlo během posledních 50 let, na příkladu řady mezinárodních nevládních organizací a institucí. Amnesty International, která kdysi bývala výraznou pomocí v boji za práva obětí komunismu, se v posledních letech stává jedním z nejbřitších nástrojů globalizované antropologické revoluce.

„V létě roku 1988, když komunistický režim soudil Ivana Polanského, stáli jsme ve vestibulu budovy Krajského soudu v Bratislavě a dožadovali se vstupu do soudní síně,“ píše Palko. „Spolu s námi tam stál i zástupce Amnesty International. Dnes už bychom si asi těžko rozuměli.“ Amnesty totiž dnes bojuje také za lagálnost a všeobecnou dostupnost potratů, neboť právo na potrat považuje za lidské právo.

Palko není jediný, kdo si s podivem všímá tohoto ostudného posunu v chápání lidských práv. „Amnesty International vznikla se záměrem zastávat se vězňů v diktaturách, jakými jsou dnes Kuba, Barma nebo Bělorusko. Z důvodů „public relations“ je pro ně zřejmě méně zajímavé kritizovat diktatury, takže si k tomu postupně přidává další agendu, a tou je kritika demokratických svobodných zemí,“ napsal před časem politolog (a předseda redakční rady KL) Roman Joch. AI začala kriminalizovat Západní státníky, zastávat se džihádistů a útočit na Izrael. Nedávno se nechala slyšet, že bývalý americký prezident George W. Bush by měl být zatčen jako válečný zločinec. „AI tvrdí, že Guantánamo je novodobý gulag. Tento skandální výrok uráží památku obětí komunismu a nacismu. Pro mě tak tato organizace přestává být věrohodná,“ uzavírá Joch.

V posledních letech si AI opakovaně bere na mušku i naši zemi. Kupříkladu uplynulý rok byl prý v České republice z hlediska lidských práv „vyhrocený“, a to především pro rostoucí extremismus, neřešení problému segregace romských dětí ve školách a neutěšené postavení migrantů.

Kdysi úctyhodná a záslužná organizace, zastávající se politických vězňů, se tak krůček po krůčku proměnila v další z řady radikálně levicových nátlakových skupin. Ostuda. A hlavně velká škoda.

 

 

 

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.