Nepolitičnost znamená bezbrannost

Tento text slouží zejména jako osobní silné přihlášení se k myšlence, která již byla veřejně vyslovena několikrát, většinou však spíše ostýchavě, někdy jako by se ten který autor až omlouval. V posledních týdnech ji daleko razantněji presentoval Bohumil Doležal, z jehož článků budu podstatné pasáže citovat a od nějž jsem si také vypůjčil titul.

Číst dál...

Facebook poskytl Obamovi údaje pro kampaň, protože „byli na naší straně“ – říká bývalá členka Obamova štábu

V pondělí (18.3.2018, pozn. red.) klesly akcie Facebooku kvůli zprávám, jak bylo pro Trumpovu kampaň využito osobních údajů, které mezi sebou jeho uživatelé volně sdílejí. Avšak Carol Davidsenová, bývalá ředitelka analýz médií a integrace Obamovy presidentské kampaně (Obama for America), v neděli na Twitteru odhalila, že Facebook povolil Obamově kampani volný přístup – tím, že to jakoby náhodou přehlédl. Podle všeho však Davidsenová naznačovala, že doslova vysypání údajů z Facebooku pro Obamovu kampaň bylo záměrné.

Číst dál...

Příští rok v Jeruzalémě

70 let od vyhlášení moderního státu Izrael

V Izraeli jsou čtyři místa, ve kterých se podle staré židovské tradice musí ustavičně konat modlitby, aby se svět nezhroutil do chaosu. Jsou to Jeruzalém, Hebron, Tiberias a Safed. Safed je město na severu, je to centrum talmudu a židovské kabaly. Ve starém městě tam najdeme působivý pomník, který ve zkratce vyjadřuje celé pohnuté dějiny Židů a Izraele. Jmenuje se Putující Žid – je to postava staršího muže s rancem přes rameno a s kufříkem v druhé ruce, který jde vstříc nejistému osudu. V lepším případě pod tlakem nepřízně okolí, v tom horším v důsledku pronásledování či pogromu.

Číst dál...

Vrazi dostali od Palestiny 3 miliony dolarů. Přestaňte ji financovat, vyzval Evropu syn zavražděného

Micah Lakin Avni, syn starého židovského muže zavražděného palestinskými teroristy, před Radou pro lidská práva při OSN (United Nations Human Rights Council – UNHRC) odsoudil fakt, že vrahové jeho otce společně se svými rodinami obdrželi od Palestinské samosprávy v přepočtu 3 miliony dolarů, informuje izraelský deník Jerusalem Post na svém webu.

Číst dál...

Obrátilo se Rusko? Oddaluje Putin příchod Antikrista?

V nedávném čísle časopisu Sieci vyšla recenze Lukasze Adamského na španělský film Fatima. Poslední tajemství, který právě přichází na plátna polských kin a jehož scénář vychází z mé knihy Tajemství Fatimy. Největší tajemství 20. století. V úvodu filmu vidíme dokonce scénu, kdy jeden z hrdinů, televizní producent Viktor, přichází za střihačkou Monikou, podává jí moji knihu (španělské vydání: Secretos de Fatima) a říká, že jí toto dílo pomůže lépe pochopit téma a sestříhat obraz.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.