KONZERVATIVNÍ LISTY

čtení v protisměru

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

USA: Konec financování Mezivládního panelu pro klimatické změny

Proč si platit vědecké poradce, kterým stejně nemůžete věřit?

V polovině února americká Sněmovna reprezentantů zastavila federální finanční podporu činnosti alarmistického Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC). Rozhodnutí prošlo zcela bez povšimnutí evropských médií. Sněmovna toto rozhodnutí odhlasovala poměrem 244:179.

V novém rozpočtu se už také nepočítá s financováním mnohých Obamových poradců, tzv. carů (czars). Obamův protikandidát McCain se před lety vyjádřil, že Obama má více carů než ruská dynastie Romanovců. Zejména jde o klimatické poradce, včetně dosud hlavního vyjednavače USA na klimatických konferencích Todda Sterna.

Spojené státy byly dosud největším jednotlivým zdrojem financí pro IPCC a americký příspěvek vždy představuje třetinu až polovinu světových příspěvků do IPCC.

Předkladatelé svůj návrh zdůvodnili takto: “Vědci manipulovali s klimatickými daty, umlčovali legitimní argumenty v peer-review vědeckých žurnálech, vědci byli žádáni, aby smazali e-maily, aby si hrstka klimatických alarmistů mohla dál protlačovat svou environmentální agendu (…) Přes 700 vědců z celého světa se od tvrzení IPCC dnes distancuje (…) Například známý fyzik z Princetonské university Dr. Robert Austin, který publikoval přes 170 vědeckých článků a byl zvolen členem americké akademie věd, kongresovému výboru řekl, že klimatologie se bohužel stala politickou vědou. To je tragédie. Tito vědci, kteří to možná mysleli dobře, ale jednali z politické motivace. Čekali bychom od nich více, než že budou burcovat globální hysterii kvůli jevu, který je statisticky přinejlepším sporný.“

 

 

Starší články

Zasílání časopisu emailem

Objednejte si zasílání elektronické verze časopisu KONZERVATIVNÍ LISTYDluhové hodiny

Aktuální texty prostřednictvím RSS
Konzervativní listy - texty


Nepomůžeme-li Ukrajině, zítra nikdo nepomůže nám

Výzva KOD, Občanského institutu a Konzervativní strany

Vydavatel Konzervativních listů Vox Occidentis tuto výzvu podporuje. Více informací zde.

 

David Floryk / TEXTY & KONTEXTY

Výběr z esejů, glos a postřehů z četby z let 2008 – 2011

Cena 50 Kč, 48 stran; ISBN 978-80-260-1682-3; Konzervativní klub, Ostrava 2012

Informujte se na možnost množstevních slev a knihkupeckého rabatu. Zasíláme poštou a připočítáváme 25 Kč poštovného. Knihu objednávejte na adrese vydavatele nebo prostřednictvím e-mailu: redakce@ konzervativnilisty.cz

 

Konzervativní ročenka 2012

Sborník zásadních textů 18 českých konzervativních autorů, napsaných za uplynulý rok. Cena 199,- Kč

Brožovaná, ISBN 978-80-87116-20-3, 184 stran textu, uspořádal Marek Belza 2012)

Objednávejte na: http://mbelza.sweb.cz/, případně v redakci KONZERVATIVNÍCH LISTŮ.


Občanský institut