Obsah

Editorial

Milí čtenáři,

již několikrát jsme zmínili SWOT analýzu České republiky. Texty jsou shromážděny, zpracovány a tu hlavní porci obdrží předplatitelé v tištěném VÝBĚRU Z HROZNŮ, který v nejbližích dnech naleznou ve svých schránkách. Na webu bude vše v březnovém čísle, rozšířeno o soubor všech shromážděných podkladů – tedy i těch, které se „neprobojovaly“ mezi těch několik ucelených textů, které stojí coby samostatné články („neprobojovaly“ se např. proto, že byly pojaty více-méně anketně...). Ale i v tomto, únorovém webovém čísle, stejně jako v tom minulém, přinášíme ochutnávku v podobě textu Alexandra Tomského, který bychom zpracovali a zařadili do zmíněného VÝBĚRU Z HROZNŮ, kdyby, ... ehm... nebyl dodán s malým zpožděním... To ovšemže článku nic neubírá na zajímavosti.

Číst dál...

Porozumět Americe

Ano, myslí se Spojeným státům americkým... Jako prakticky v každém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ přinášíme vhledy Romana Jocha do politického dění v USA – tentokrát jsou tedy logicky zařazeny do tohoto Tématu měsíce. Pohled je rozšířen historickým srovnáním situace, se kterou se v rámci výkonu svého mandátu potýká president Trump, a té, se kterou měl co do činění president Lincoln.

Číst dál...

Česko – slabosti a přednosti

Česká společnost je už třicet letech kulturně, ekonomicky i politicky opět součástí Západu a proto s ním v dobrém i zlém sdílí svůj osud. Ekonomicky, podle růstu HDP (v paritní kupní síle), jsme na tom v životní úrovni zhruba 5,2 x lépe než v roce 1989, podstatně lépe než východ EU s výjimkou Slovenska (je těsně za námi) a „díky” krizi jižní eurozony Česko předstihlo Portugalsko a Řecko. K dosažení západní úrovně zaalpských zemí máme ovšem daleko, jsme zhruba na polovičce. Patříme ovšem k nejméně zadluženým zemím (35 procent HDP) s nepatrným rozpočtovým schodkem, vloni přebytek.

Číst dál...

Jak se stane, že Evropská komise podporuje antisemitskou islámskou komisi IHCR?

Nedávno vyšlo najevo, že Evropská komise, konkrétně Generální ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele, které má pod svým patronátem česká eurokomisařka Věra Jourová, spolupracuje se silně kontroverzní propalestinskou a antisemitskou Islámskou komisí pro lidská práva (IHRC). Jak se něco takového stane? Copak si Komise neprověřuje, co dělají její partneři?

Číst dál...

Geopolitické úvahy plebejcovy

Západně od české kotliny

Kamarád Emanuel Macron s kamarádkou Angelou Merkelovou se dohodli na vytvoření privátního evropského superspojenectví. Snad proto, že se jim začíná bortit plán na dostavbu EU do naplánované EU-SSSR podle modelu italského trockistického komunisty Altiera Spinelliho (viz Bílá kniha o budoucnosti EU z března 2017). Ani obohacení tohoto plánu agendou OSN zmutované globalizačními deviacemi, jimž vévodí ideologie gender a multikulti, nepřináší očekávané nadšení z nových „výdobytků svobody a humanity“. Před jarními volbami do bruselského pseudoparlamentu není takřka slyšet radostný jásot odnárodňovaných národů byrokraticky zbavovaných své identity.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.