Obsah

Někdejší islámský zasvěcenec varuje

Reza Chálilí je autorem pozoruhodné knihy Čas zrady. Nedávno jsem měl možnost mluvit s panem Chálilím telefonicky a klást mu otázky ohledně íránské krize. Kdysi byl jako agent CIA nasazen do řad íránských revolučních gard a proto rozumí silným i slabým stránkám této islámské republiky. Zná mentalitu islamistů stejně jako omyly nakaženou politiku USA.

Číst dál...

Konceptualisace komiksu

Pan Michal Uhl, zástupce iniciativy Za svobodné vysoké školy, vyučuje na vysoké škole obor „antropologie komiksu“ (Reformu odnesou egyptologové i já, tvrdí student, který vyučuje komiks, iDnes.cz, 13.3.2012). Rád bych, aby si to každý z nás dobře uvědomil, proto opakuji: pan Michal Uhl vyučuje na vysoké škole obor „antropologie komiksu“. Domnívám se, že je velmi dobře, že se to nyní ví. Samozřejmě nikoli kvůli panu Uhlovi, ale proto, aby každý jeden daňový poplatník věděl, na co že to také přispívá, co vše se také na veřejných vysokých školách vyučuje…

Číst dál...

Znamení času

Winston Churchill kdysi napsal, že XX. století se říká věk obyčejného člověka, protože je to on, kdo nejvíce trpí. Dvacáté století zahájil v Evropě svou slavnou a pozornosti se těšící řečí na universitě v Berlíně liberální protestantský teolog Adolf von Harnack. Mluvil tehdy o konci křesťanského dogmatismu a o nástupu éry ušlechtilosti ducha a humanity jako quintesenci křesťanství. O pár let později se jeho žákům u Verdunu víra v Evropskou humanitu zhroutila. „Zhroutil se mi svět“ napsal ze zákopů u Verdunu teolog Paul Tillich a ve stejném smyslu se vyslovil i bohoslovec Karl Barth.

Číst dál...

Maďarsko v křivých zrcadlech

O neviditelných silách, které určují, co bude vytvářet vaše názory.

Číst dál...

Do „Ficovho“ parlamentu zasadnú i nezávislí

Ku predčasným voľbám na Slovensku viedlo hlasovanie o tzv. eurovale, ktoré premiérka Iveta Radičová spojila s hlasovaním o dôvere vláde. Liberálna SaS dopredu svoj zamietavý postoj avizovala a tak pestrofarebná pravicová koalícia vydržala spolu iba rok a pol. Robert Fico najprv takticky počkal na pád vlády a následne v opakovanom hlasovaní „proeurópsky“ euroval podporil. Pár mesiacov potom z opozície sledoval rast svojich preferencií, ktorým pomáhali i spravodajské hry namierené najmä voči stranám napravo.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.