Obsah

Povolební guláš

Rodí se koaliční vláda. Všechny texty, které jsou v rámci tohoto Tématu čísla publikovány, se z různých úhlů vztahují k tomuto procesu. Podívejme se zde na některé body koaliční dohody podrobněji a krátce je zhodnoťme (vycházíme přitom z textu „/verze 3/“)

Číst dál...

Ztracený kontext ekonomické krize

Ekonomická krize se zhoršuje. Noviny nás častují ukazateli, znaky a symptomy. Situace graduje po spirále, sestupně, k bodu, z něhož není návratu. Pokračování čínské války proti americkému dolaru  postrkuje jeden národ za druhým, aby obcházeli dolarové platby. Dovídáme se, že „Čína dále marginalizuje dolar“, stejně jako že „Čína vede kampaň za náhradu dolaru coby globální světové měny“. Že Čína sleduje národní strategii nepřátelskou americkým finančním zájmům, to není vůbec náhoda. Aby bylo možno nahradit nějakou finanční mocnost, je nutno podnikat jisté akce a sledovat určitou cestu. A co že to americká strana dělá pro uhájení svých pozic? Amerika toho dělá velice málo. Vlastně se ztrácí v divočině do sebe zahleděných malicherností a kratochvílí. Už nemáme ponětí, jaký se to blíží konec.

Číst dál...

Potíže Číny a neschopní ňoumové roku 2014

Počátkem letošního roku se objevil poutavý článek autorů Davida Wroe a Daniela Flittona, nazvaný „Domácí problémy Číny jako ‚recept na regionální pohromu‘“. Článek se týkal tiskové zprávy Lindy Jakobsonové, „jedné ze špičkových odbornic na Čínu“, která varovala, že nové čínské vedení čelí „hrozivým domácím problémům“. Přelidněná Čína trpí vážným poškozením životního prostředí a není tak finančně stabilní, jak by se při pohledu zvenku mohlo zdát. Vládnoucí komunistická strana je zkorumpovaná  a náchylná k chybnému finančnímu řízení větší ekonomiky.

Číst dál...

O čem to bude?

 

 

 

Úvaha nad přípravou koaliční smlouvy a programu vlády

Číst dál...

Role schvalování rozpočtu v procesu nástupu vlády B. Sobotky

Sněmovnou prošlo první čtení státního rozpočtu na rok 2014. Tím jsou příjmy a výdaje rozpočtu napevno schváleny: buď bude rozpočet stejný jako loňský (pokud nakonec nebude schválen), nebo ten v nyní schválených mantinelech. Jaké ty mantinely jsou?

Číst dál...

Sledujte:



Copyright © 2014. All Rights Reserved.