Obsah

Kdo tluče

...tomu bude otevřeno. (Lk 11, 10). To si mohou radostně připomínat představitelé fondu Generace 21 poté, co vláda České republiky kývla na příchod 152 křesťanů z utečeneckých táborů v iráckém Erbílu. Stálo to mnoho úsilí, ale výsledek se – jak se v této chvíli zdá – dostavil. Děkujeme a doufáme, že je to jen začátek. K této čerstvé události, z našeho úhlu pohledu takřka horké aktualitě, přinášíme tři dopisy, které jí předcházely – jeden primární, hlavní, a dva, které byly sepsány a odeslány na jeho podporu.

Číst dál...

Dopis poslancům a senátorům

Vážený pane poslanče,

rádi bychom Vás seznámili se snahou zachránit životy 152 iráckých křesťanů, z nichž většina dlí již mnoho měsíců v uprchlických táborech v iráckém Erbílu, na území ovládaném Kurdy.

Číst dál...

Pomozme nejpotřebnějším!

Vážený pane premiére, vážené paní ministryně, vážení páni ministři,

vyzýváme vás tímto, abyste bezodkladně umožnili příchod 152 křesťanů z utečeneckých táborů v iráckém Erbílu, jak navrhuje fond Generace 21. K podpoře tohoto záměru nás vedou následující důvody:

Číst dál...

Otevřený dopis vládě ČR - připojení se k výzvě na pomoc křesťanům

Vážený pane premiére, vážené paní ministryně, vážení páni ministři,

připojujeme se jménem našich členů a sympatisantů k otevřenému dopisu Konservativní strany, která Vás vyzývá k urychlení pomoci křesťanům z válečných zón na Středním východě. Již dříve jsme veřejně projevili své přesvědčení, že dárce má právo si vybrat obdarovaného, a že tím, komu musíme pomoci nejdříve, jsou tamní křesťané.

Číst dál...

Církve a migrace

Bob Fliedr ve svém článku Promarněná šance (Lidové noviny 24. 9. 2015) chválí papeže Františka a kritizuje arcibiskupa Duku a další představitele římskokatolické církve v České republice. Prý jsou opatrničtí a nic nedělají.

Číst dál...

Další články...

  1. Evropské hodnoty

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.