Obsah

Volby se blíží

Podstatně více než obvykle zůstáváme v tomto únorovém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ doma, protože se toho hodně děje a my se tomu – v důsledku významných zahraničních událostí – nevěnujeme vždycky zcela dostatečně.

Pan Babiš by např. rád snížil počet poslanců a senátorů z 281 na 101. Báječná myšlenka, která se jistě bude líbit.

Číst dál...

Otázka vnitřní, otázka vnější

Na jiném místě tohoto únorového webového čísla KONZERVATIVNÍCH LISTŮ přebíráme text Dana Drápala „Odvaha k riziku”. Autor v něm vítá rozhodnutí KDU-ČSL k uzavření předvolební koalice se stranou Starostové a nezávislí (STAN).

Číst dál...

Odvaha k riziku

V sobotu dne 4. února rozhodla celostátní konference KDU-ČSL, že tato strana půjde do příštích voleb do Poslanecké sněmovny v koalici se stranou Starostů a nezávislých.

Číst dál...

Je chráněná příroda ohrožena senátory?

Se zájmem jsem si přečetl články v Jihomoravské příloze MF Dnes ze dne 16. února 2017, týkající se nejen dvou místních chráněných území, ale i novely zákona o ochraně přírody a krajiny. Asi proto, že se neskromně pokládám za milovníka přírody. Byl jsem také poslancem ČNR v čase, kdy byl zásadně novelizován příslušný zákon a zároveň zřízen Národní park Podyjí.

Číst dál...

Obousměrné působení

Diskuse o novele zákona o České televizi a o Českém rozhlasu mezi pány Doležalem a Vadasem, kterých si obou vážím, (tedy nejen mezi nimi…) mi byla vlastně jen takovou inspirací.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.