Obsah

Západní fronta – vše, jen ne klid

S vítězstvím Donalda Trumpa v amerických presidentských volbách snad pominulo období, kdy progresivní levice slavila v kulturní válce jeden úspěch za druhým. Progresivní levice je sice u nás na Západě v menšině, zato se však její representanti vyznačují tituly ze škol se skvělou pověstí, schopností zajistit si štědré financování a velmi dobře se zorganizovat, nadprůměrnou mírou agrese a arogance. Optimisté říkají, že se postup těchto lidí a jimi prosazovaných společenských opatření nyní podaří zpomalit či zastavit. Nezřízení optimisté dokonce očekávají, že se je podaří zatlačit zpět. Nesporně nyní nastává období, kdy by mělo být o něco snažší jim čelit.

Číst dál...

Poučení z kauzy Springare

Pražská demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho byl na tuzemské poměry krajně neobvyklý podnik a to navzdory tomu, že jej zejména mainstreamová média svým čtenářům, divákům a posluchačům v podstatě zamlčela. Tedy, abychom byli spravedliví – o akci informoval server Seznam.cz, ten dokonce už před jejím začátkem a druhou, stručnou zprávou po jejím skončení. Dále o akci své čtenáře zpravil kontroverzní server Parlametní listy, server Freedomeurope.eu a krajně levicový server A2larm.cz. Ostatní tuzemská média se zahalila do mlčení, což zde nemá smysl ani tak hodnotit, jako spíš vzít na vědomí.

Číst dál...

Šaráda pokračuje

Tato slova zaznívají v jedné výrazné scéně jednoho proslulého normalizačního propagandistického seriálu (lze přitom jen doporučit jisté kreativní využití této scény...). Kontext je výrazně odlišný, ale úzce vzato to sedí. Musím se totiž znovu vrátit ke svým dvěma textům „Terčem je rodina“ (KONZERVATIVNÍ LISTY, únor 2016) a „Pohrdání skutečně znásilněnými“ (KONZERVATIVNÍ LISTY, listopad 2016), protože stále narůstá kvantita stále stejně (ne)kvalitních sdělení... protože prostě šaráda pokračuje – a těžko se člověk brání pokušení myslet si, že je to jasná převýchovná kampaň: ty chlapy je zkrátka potřeba pořádně skřípnout a jednou z nejlepších cest, jak to provést, je vštípit jim nejprve permanentní pocit morální podřadnosti (podobný stud, jaký máme správně cítit všichni, kteří jsme se narodili jako bílí... navíc v bohatších zemích... atd.).

Číst dál...

Podpora Petera Springara

Dne 3. března v půl páté odpoledne se v Praze, několik desítek metrů od švédského velvyslanectví, sešlo pár desítek lidí. Kdyby akci neprovázela masivní policejní asistence, asi by byla ještě nenápadnější. Za co a proč se na Pohořelci demonstrovalo? Důvody přiblíží text publikovaný Lukášem Heinzem, policistou, který je zároveň šéfredaktorem nezávislého serveru o policejní práci Policista.cz:

Číst dál...

Otevřený dopis švédskému ministru vnitra

Ministr vnitra 

Švédského království

Mr. Anders Ygeman 

Regeringskansliet, 

103 33 Stockholm 

Švédské království

 

Praha, 3. března 2017

 

Vážený pane ministře, 

dovolte nám podělit se s Vámi o velké rozčarování a smutek, se kterými sledujeme události kolem švédského policisty Petera Springareho. Poté, co se tento zkušený policista veřejně svěřil se svými pocity a postřehy ze své služby, o jejichž pravdivosti nemáme důvod pochybovat, strhnul se kolem něj řetězec velmi zneklidňujících událostí.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.