Obsah

100 dnů

Ano, 100 dnů Donalda Trumpa. Ne že bychom snad viděli nějaký zásadní předěl – je to pro nás zejména odrazovým můstkem. Spíše než předěl lze totiž pozorovat, že vše jede hezky při starém. Liberální média dští síru a snahy o umlčení každého konzervativního hlasu ve veřejném prostoru jsou více než běžné.

Číst dál...

Cesta k převratu

Ve Spojených státech se začínají ozývat hlasy, že vzpoura tzv. „hlubokého státu“, neboli páté kolony z předchozí Obamovy vlády, proti prezidentu Trumpovi může vést až k otevřené občanské válce. Momentálně je sice pozornost veřejnosti obrácena k zahraniční politice, ale vnitropolitická krize se prohlubuje. K osvětlení toho, jak je to vůbec možné, nepostačují jednostranné informace z oficiálních médií. Oponentní pohled s uvážením dalších zdrojů může ozřejmit i naší vlastní situaci.

Číst dál...

Když je Putin chybně přečten

Vladimir Putin je mocný ideologický symbol a vysoce účinná ideologická zkouška lakmusovým papírkem. Pro populistické konzervativce po celém světě je hrdinou a kletbou pro pokrokáře. Nehodlám jej srovnávat s naším vlastním prezidentem, ale pokud toho dost víte o tom, co si nějaký Američan myslí o Putinovi, budete pravděpodobně moci říci, co si myslí o Donaldu Trumpovi.

Christopher Caldwell (zdroj)

Jenže teď mají liberálové na Putina vztek. Nikdy by Rusku nedokázali odpustit, že se vzdalo komunismu.

Anna Coulterová (zdroj)

Číst dál...

Rozhovor s admirálem Jamesem „Ace“ Lyonsem

Admirál James „Ace” Lyons sloužil šestatřicet let u amerických námořních sil jako důstojník hladinového válečného loďstva a též jako vrchní velitel americké tichomořské flotily a zástupce náčelníka námořních operací; jako vysoký vojenský představitel USA při Organizaci spojených národů. V sobotu 18. března 2017 se mi dostalo výsady s admirálem Lyonsem hovořit.

Číst dál...

Pro Evropu nadešel čas úvah o NATO a o vztazích s USA

Spojené státy byly zavlečeny do dvou světových válek – do té první v důsledku hloupého napadení amerických lodí německými torpédy a pokusu o vytvoření nepřátelské aliance Německa a Mexika; do té druhé kvůli Japoncům a jejich vsázce na preventivní napadení americké pacifické flotily v přístavu Pearl Harbor.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.