Obsah

Imigrace na obou březích Atlantiku

Otázka imigrace je velmi živá v Evropě i v severní Americe. Situace zde a tam má řadu rozdílů, jakýmsi svorníkem je pan George Soros, o kterém se v tomto čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ zmiňujeme celkem dost. V jednom z textů tohoto Tématu měsíce je odkazováno na článek pana Sorose – s ohledem na důležitost sdělení považujeme za užitečné jej ocitovat: „... the EU has to accept at least a million asylum-seekers annually for the foreseeable future.“ (George Soros: Here’s my plan to solve the asylum chaos, marketwatch.com, 29. 9. 2015) – to je: „... EU musí v dohledné budoucnosti přijmout nejméně milion žadatelů o asyl ročně.“ V každé diskusi o imigraci v souvislosti s aktivitami pana Sorose by mělo být bráno jako fakt, že právě toto je podstatnou součástí jeho záměrů. Odmítání této skutečnosti coby smyšlenky (či jakkoli jinak) je důsledkem buď neinformovanosti nebo zlé vůle diskusi zamlžit.

Číst dál...

Medvědí služba

Džhádisté mají dva objektivní spojence: nenávistníky, kteří vidí teroristu v každém Arabovi, a ‚věčné svazáky a svazačky, prospěšné idioty, kteří osočují z islamofobie všechny, kdo se odváží kritizovat islám a islamismus‘.” (Jiří Peňáz: Oni mají zbraně, my šampáňo!, Echo 5/2018, str. 47 – 49, recenze knihy Patrika Ouředníka: Antialkorán aneb Nejasný svět T.H.)

Číst dál...

Co když to takhle bylo v plánu?

Ústředním problémem ruské strategie je NATO. Rusko musí NATO zničit. Jenže jak?

Číst dál...

Směřují USA k druhé občanské válce?

Zatímco někteří naříkají nad politikou plnou konfliktů (v originále Punch and Judy – což je tradiční loutkohra s násilnými scénkami, pozn. red.), skutečnými problémy trhajícími na kusy tuto zemi nejsou ani tak nesmiřitelné ideologické rozdíly mezi Demokraty a Republikány, konzervativci a liberály, jako spíše příkop mezi těmi, kteří požadují prosazení federálního imigračního zákona a těmi, kteří jsou proti a dělají obstrukce.

Číst dál...

Klíč k Bibli a klíče ke Koránu

Nedávno jsem napsal článek „Nebezpečí domnělá a reálná“ (převzatý i v tomto, březnovém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ, pozn. red.). Článek vyvolal značnou polemiku jak na mém facebookovém profilu, tak v komentářích jak na Neviditelném psu, tak na Křesťanu dnes. Dnes se zaměřím na jednu stručnou reakci: „Přečtěte si Starý zákon, tam je řada hrůznějších návrhů pro život než v Koránu.“

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.