Obsah

Přítel na telefonu

Jak je známo díky jedné populární znalostní televizní soutěži, takový přítel na telefonu může jednomu přihrát slušné peníze. Hnutí ANO sugeruje, že totéž může platit pro obce a města, v jejichž čele stanou po říjnových komunálních volbách starostové a primátoři zvolení za tuto stranu, neboť jejich přítelem na telefonu bude samotný premiér. Lídři kandidátek přece „mají číslo na jeho mobil“.

Číst dál...

Den poté

Nástupu Andreje Babiše k moci se prostě nepodařilo zabránit. Zkrátka u té moci je – určité části společnosti to přímo vyhovuje a další její významné části to přinejmenším nevadí. Je to problém primárně politický, případně v nejširším slova smyslu kulturní. Případné odkazy na jiný rámec, např. na platné zákony, jakkoli oprávněné (např. na lustrační zákon), tedy neřeší prakticky vůbec nic. Před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny byla všechna důležitá fakta o dnešním i minulém působení pana Babiše dostatečně veřejně známá, resp. kdo chtěl, měl k nim přístup, a hnutí ANO navzdory těmto faktům slavilo volební vítězství. Je třeba si ovšem přiznat, že pro řadu našich spoluobčanů neslavilo hnutí ANO volební vítězství těmto faktům navzdory, ale právě díky nim.

Číst dál...

„Nové pořádky“: na cestě k protektorátu

Přebíráme text, ke kterému autor na naši žádost laskavě přičinil aktualizující dovětek. Redakce

Ve středu (11. července 2018, pozn. red.) proběhl v Poslanecké sněmovně jednací maratón s předem jasným koncem. Jeho ústřední bod, stominutový projev premiéra Babiše, mi připomněl má mladá léta: byla to co do formy jakási lidová varianta toho, co tehdy předváděl slavný Babišův rodák a předchůdce Gustáv Husák. Na rozdíl od rozpuku normalizace byli tentokrát v publiku i remcalové. Byli ovšem v menšině a neuspěli.

Číst dál...

Zvyšování minimální mzdy – pro a proti

V souvislosti s návrhem ministryně Maláčové na dramatické zvýšení minimální mzdy se otevírá diskuse o tom, zda má z ekonomického pohledu minimální mzda vůbec smysl a pokud ano, jak by měla být v poměru k průměrné mzdě vysoká.

Číst dál...

Bezdomovec není člověk...

...je to jenom odpad, který je potřeba uklidit z dohledu, z doslechu. Co s tím odpadem bude, to není podstatné.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.