Obsah

Domácí paradoxy

SPD, tedy strana Tomia Okamury, se bije jako lev za křesťanské základy naší společnosti. Nebo to alespoň hlasitě troubí do světa. Pak ale využije první příležitosti, jak působení (nejen, ale zejména) křesťanských církví na společnost oslabit. Samozřejmě že si nemyslíme, že onen vliv stojí a padá s penězi, ale pan Okamura si to patrně myslí a neváhá poškodit církve, které by, soudě podle některých řečí představitelů SPD, měly být jeho spojencem. Jeho strana je nejméně logickou součástí proticírkevní koalice.

Číst dál...

Tortura v Čechách aneb chození po čtyřech

Kdybych měl charakterizovat současnou Českou republiku, tak bych ji popsal jako zemi, v níž ti, kteří mají úctu před zákony, jsou těmito zákony paradoxně chráněni daleko hůře, než ti, kteří zákony pohrdají. Je to země, kde chodí čím dál větší počet obyvatel po čtyřech ve smyslu filozofické bajky Wilfrida Sellarse, v níž Bůh praví Adamovi: „Přestaneš-li brát v potaz pravidla, budeš chodit po čtyřech.“

Číst dál...

Nesprávné nastavení restituční hranice

Konzervativní strana je přesvědčena, že restituční hranice stanovená od 25. února 1948 byla nastavena nesprávně díky politickým zájmům postkomunistých sil dominujících v roce 1990 stejně jako dnes na naší politické scéně. Proto bude navrhovat změnu a posunutí této hranice k 30. září 1938.

Číst dál...

Česká historická paměť 2019 – realismus nebo surrealismus?

I.

V roce třicátého výročí od pádu komunistické vlády v Československu, tj. konce sovětského znevolnění české a slovenské společnosti, je na místě připomenout si reálný stav české historické paměti – alespoň v rozsahu dějin 20. století.

Číst dál...

Svoboda závisí na liberálním řádu

Reakce na článek Aleše Valenty „Braňme svobodu před liberály“

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.