Obsah

Doba nepolitická

Hlavním tématem červnových KONZERVATIVNÍCH LISTŮ je domácí politika. Několik textů se věnuje masovým (ano, tohoto měřítka už zjevně bylo dosaženo...) demonstracím organizovaným spolkem Milion chvilek pro demokracii. Ale nezůstává jen při tom.

Číst dál...

Veřejné nadávání tradicionalistickým katolíkům do antisemitů

Podobně jako před mnoha desetiletími využívali sovětští agitpropčici pojem fašismus jako osočení každého, kdo se odvážil mít jiný názor nebo dokonce oponovat jejich komunistické revoluci, jsou dnes (vedle osvědčeného fašismu) jako dehonestující nadávky používány pojmy populismus, nacionalismus, xenofobismus a – s největší kadencí – antisemitismus. Kým? Novodobými západními agitpropčiky, kteří hájí „překrásný nový svět“ levicově liberální anti/kulturní revoluce a jejich agenty nebo „užitečnými idioty“ zaměstnanými v médiích, nezřídka mladými „úspěšnými muži a ženami“ – novodobými svazáky.

Číst dál...

Je čas dokončit listopadovou revoluci

Starý známý zločinný zbohatlík, jemuž přes všechna varování byly (klíči i paklíči) odemykány všechny dveře až k moci největší, naverboval vypočítavé prospěcháře ve vlivných pozicích do své soukromé sítě. S její pomocí si pak zprivatizoval stát a jeho instituce do podoby své vlastní firmy. Disciplinovaná mafiánova armáda zákonodárců a státních úředníků od té doby logicky usiluje o cíl nejvyšší – neomezenou moc a blaho vůdce.

Číst dál...

Stálo to za to…

Možná bylo na Letné čtvrt milionu lidí, možná méně, ale to je jedno. V tradičně cynickém a poněkud letargickém Česku dostat do ulic tolik lidí je obrovský úspěch. Andrej Babiš má teď o čem přemýšlet – to, že vyšlo do ulici tolik lidí, když se přece máme tak dobře, je jaksi mimo jeho kupecké chápání. Zároveň se nemohu zbavit jisté rezervovanosti.  Pokud se Babišovi bude vytýkat i odpor vůči klimatickému šílenství nebo postoj k imigraci, může to u části veřejnosti mít úplně opačný efekt…

Číst dál...

Babiše neporazíme z Bruselu

Audit Evropské komise dospěl k nikoliv překvapivému zjištění, že Andrej Babiš dosud ovládá firmy ze skupiny Agrofert, které formálně předal dvěma svěřeneckým fondům. Česká republika by měla vrátit dotace, které Agrofert získal od února 207, kdy začal platit přísnější zákon o střetu zájmů. Jde o stovky milionů korun. Babiš reaguje jako obvykle: nic jsem neudělal, nic nevrátím, neodstoupím, je to účelovka… Jeho odpůrci mají v rukou další mocný argument a jistě se o auditu bude hodně mluvit (a skandovat) zítra na Václavském náměstí na manifestaci Milionu chvilek pro demokracii. Je to lákavé, ale nebezpečné. Své boje si musíme vybojovat sami. Brusel to za nás neudělá.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.