Obsah

Gender-, Eko- a jiní socialisté

V tomto prázdninovém Tématu čísla se dotýkáme dalších dějství kulturního střetu na Západě. Titulní témata genderu a klimatické změny jsou doplněna o imigraci, tedy tu kulturně nekompatibilní. Nehledejte žádný další jednotící prvek – není tu. Jde prostě o výběrový přehled toho, co je na bojišti nového.

Číst dál...

Jak z Istanbulské úmluvy zmizel gender

Znáte příměr o vlku, který se nažral, a koza zůstala celá? Teď ho využil Úřad vlády v souvislosti s Istanbulskou úmluvou. Zatímco boj proti domácímu násilí, o kterém to má celé vlastně být, žádnému normálnímu člověku nevadí (ba naopak) mnoho lidí se ptá: „Co máte pořád s tím genderem?“ „Proč tam je pojem genderová identita?“ Na úřadu vlády proto přišli na výborný nápad. Gender prostě vypustili z překladu. Šalamounské řešení, ne…?

Číst dál...

Proč ve Švédsku zlehčují problémy s bombovými útoky?

Švédsko má už několik let problémy s násilím a bombovými útoky, který bohužel neustává. Jakémukoliv řešení ale brání falešná politická korektnost.

Číst dál...

Polský soud se zastal ruského otce, jeho děti zpět do švédské muslimské adopce nevydá

Před několika měsíci vyšel na webu Reflexu článek o ruském otci, kterému švédské úřady odebraly děti a daly je na výchovu k muslimské rodině. Otec své děti unesl a byl zadržen v Polsku. Švédské úřady požádaly o zpětné vydání dětí do Švédska. Celou věci se zabýval polský soud, který v těchto dnech rozhodl, že ruského otce s dětmi Švédům nevydá. Polský soud navíc označil jednání švédských úřadů za porušení lidských práv ruského otce.

Číst dál...

I smrtelná nemoc může být vyléčena

Z duše nemám rád spiklenecké teorie. Snaží se interpretovat historické i současné události jako důsledek jakéhosi tajného spiknutí skupiny vlivných. Mezi konspirační teorie řadím i vysvětlení, že příčinou současné krize euroatlantické civilizace je spiknutí neomarxistů. Já jsem přesvědčen, že neomarxismus je jen jedním z mnoha faktorů, které způsobují současný stav. Nechci se zabývat veškerými příčinami současné krize, obávám se, že je to nad mé síly. Chci ale varovat před zjednodušenými závěry. Pokud bych přesto hledal výstižnější termín pro stav euroatlantické civilizace, použil bych spíše termín dekadence, než neomarxismus.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.