Obsah

Dva jedovaté výhonky

Jednou z os hlavního tématu čísla je text Daniela Pipese „Podporovat Assada“. Za hodnou zmínky lze považovat skutečnost, že mezi napsáním tohoto článku a vydáním těchto KONZERVATIVNÍCH LISTŮ se Obamova administrativa přiklonila k prakticky přímo opačnému postupu, než je ten, který poněkud provokativně autor doporučuje. Co z toho vzejde geopoliticky a jaký bude osud křesťanských enkláv na Blízkém východě? To jsou otázky, které se část autorů v tématu měsíce pokouší diskutovat jak ve světle případného vítězství „rebelů“, tak „režimu“. Přímá podpora povstalců ze strany USA pochopitelně posunuje blíže realisaci scénáře opírající se o předpoklad svržení Assada.

Číst dál...

Budoucnost náboženských menšin v Arabském světě vidím spíše pesimisticky

Rozhovor Mezinárodní křesťanské solidarity s ředitelem Občanského institutu MUDr. Romanem Jochem

Číst dál...

Trpí-li jedna část těla...

...trpí s ní celé tělo. Tato citace (1. Korintským) je jedním z leitmotivů Mezinárodní křesťanské solidarity (CSI). Určitě neplatí pouze pro křesťany (i když jsou to dnes, jako již mnohokrát v minulosti, právě oni, kdo pro svoji víru nejvíce umírají – každoročně více než 100 000 zabitých...). Platí pro všechny lidi. Ano, nemůžeme nikdy zastavit každou nespravedlnost, nalézt řešení každého konfliktu, ukončit každou válku. Nemáme takovou moc a je jen pokušením po ní toužit – dříve či později by nás ta moc ovládla a my bychom jí zneužili.

Číst dál...

O Tea Party se nejedná

Za tento útok v Bostonu určitě není odpovědná americká pravice. Ani ta její část, která klade důraz na nízké daně (či svobodný obchod bez celních poplatků), ani ta, která reflektuje nedotknutelnost lidského života od početí po přirozenou smrt. Jak rychle se tyto spekulace vyrojily (a to i z okruhu poradců presidenta Obamy), tak rychle po nich byla veta. Ne, tentokrát o Tea Party nejde. Ale má-li právo na spřádání líbivých teorií liberální tisk, máme toto právo i my. Tak směle do toho!... a to tím spíše, že tyto domněnky (ostatně jako každou správnou konspirační teorii) v tomto okamžiku zatím vyvrátit nelze.

Číst dál...

Bostonská tragédie – hledání motivu

Policie pracovala profesionálně. Lze ji jen pochválit za to, že nezveřejňovala dohady, kdo by mohl být pachatelem výbuchu, který zabil 4 lidi a zranil asi 150 dalších, dokud neměla jistotu. Zarážející ale bylo chování některých politiků a žurnalistů po odhalení pachatelů. Když se už přeživší ze dvou atentátníků, Džochar Carnajev, jasně vyjádřil, že jejich čin byl odplatou za angažmá Spojených států v Afghánistánu, tito politici a žurnalisté tvrdili, že je třeba zjistit, jaké byly jejich „skutečné“ motivy. Jako kdyby snaha islamistů zabít co nejvíce Američanů nebyla už mnohokrát jasně deklarována a potvrzena mnoha vraždami.

Číst dál...

Sledujte:



Copyright © 2014. All Rights Reserved.