Obsah

Povolební guláš

Rodí se koaliční vláda. Všechny texty, které jsou v rámci tohoto Tématu čísla publikovány, se z různých úhlů vztahují k tomuto procesu. Podívejme se zde na některé body koaliční dohody podrobněji a krátce je zhodnoťme (vycházíme přitom z textu „/verze 3/“)

Číst dál...

O čem to bude?

 

 

 

Úvaha nad přípravou koaliční smlouvy a programu vlády

Číst dál...

Role schvalování rozpočtu v procesu nástupu vlády B. Sobotky

Sněmovnou prošlo první čtení státního rozpočtu na rok 2014. Tím jsou příjmy a výdaje rozpočtu napevno schváleny: buď bude rozpočet stejný jako loňský (pokud nakonec nebude schválen), nebo ten v nyní schválených mantinelech. Jaké ty mantinely jsou?

Číst dál...

Babišův politický podnik ukazuje ledví

Andrej Babiš a jím angažovaní nejviditelnější představitelé hnutí ANO (například Jaroslav Faltýnek, Vladimír Komárek, Věra Jourová či Martin Stropnický) pomalu svlékají středopravicový háv. Přestože jejich volební výsledek je opravňuje k velmi důraznému prosazování líbivých předvolebních slibů, při jednání se svým potencionálním partnerem – neokomunistickou ČSSD – rychle „měknou“. Pro nezasvěcené, nebo občany, kteří si nepamatují jejich rétoriku, se vlastně nic podstatného neděje. Sledují rychle běžící události jen jako zkratkovité a časově velmi omezené půtky stran usilujících o posty ve vládě České republiky, nebo jako obvyklý taneční ceremoniál, bez kterého se to neobejde.

Číst dál...

Nevládky? Všeho dočasu...

 

 

 

Čtu si text Matěje Hollana „Pod stromeček si přeju novou vládu“ (iHned.cz, 11.12.2013) a nevěřím svým očím. No posuďte sami: „Slib, že vláda vytvoří mechanismus pro financování ekologických nevládek tak, aby ho nemohla rozmetat nějaká případná příští vláda, což je reálné a v zahraničí to funguje. Dokud se bude na ekologické nevládní organizace pohlížet jako na škodnou, tak budeme stále tendovat spíše k Rusku, než k Západu. Chápu, že to mnoha lidem vyhovuje, ale.“ Tak autor komentuje jednu pasáž z koaliční dohody – to je, prosím, pochvalné zamručení na adresu vznikající koalice.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.