Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

toto dubnov0 číslo KONZERVATIVNÍCH LISTŮ se zase jednou vyznačuje tím, že textů je málo, zato jsou však mezi nimi články opravdu dlouhé a hutné. Určitě zjistíte, že jsme vás neošidili. Zejména se jedná o tři příspěvky. Rozhovor Marie Tejklové s Jiřích Fuchsem věnující se zejména imigrační krizi je součástí tématu měsíce. Druhá část plánovaného triptychu „My Češi a náš komunismus, ‚benešismus‘, humanismus, katolicismus“ Jana Cholínského se na pozadí diskuse o knize Petra Placáka „Gottwaldovo Československo jako fašistický stát“ věnuje dílem poválečnému Československu a prvním poúnorovým rokům, dílem našemu (ne)vyrovnání se s komunismem. Konečně přeložený text „Jak Rusko manipuluje islámským terorismem“ pojednává (jak název napovídá) o ruském podílu na islámském terorismu (včetně jmen, dat, odkazů...). Ostatní texty nejsou o nic méně lákavé, ale rozsahem nemohou být s těmito třemi srovnávány.

Číst dál...

Jsme jako oni

Na obou březích Atlantiku, živelně i koordinovaně, za peníze jak daňových poplatníků tak zahraničních nadací, z vládních budov i z aktivistických doupat, bez ustání. Tam a tak je vedena kulturní válka proti Západu. Je to občanská válka – proto je tak krutá.

Číst dál...

My Češi a náš komunismus, „benešismus“, humanismus, katolicismus – II.

2. Petr Placák: Kde se stala chyba? (7. prosince 2015)

První část je k dispozici zde.

Knihovna Václava Havla, jejímž vytčeným úkolem je šířit dílo slavného disidenta, který se stal prezidentem, a „přibližovat veřejnosti historický význam zápasu za lidská práva a svobody v době totality a tvorbu občanské společnosti v době budování demokracie“, uspořádala ve svých prostorách v Ostrovní ulici besedu bývalých disidentů1 zaměřenou na představení nové knihy Petra Placáka Gottwaldovo Československo jako fašistický stát a na reflexi komunistické nadvlády nad českým národem z hlediska vztahu synů k otcům – „prozřelým“ komunistům.

Číst dál...

Jak Rusko manipuluje islámským terorismem

Loni jsem psal o temné roli Ruska ohledně války v Sýrii, jeho podpoře Assadovy tyranie a nahrávání vzestupu Islámského státu (ISIS) a dalších saláfistických vyznavačů džihádu, jakožto prostředku k rozdělení a diskreditaci syrské opozice. Akce Moskvy se děly ve shodě se strategií uplatňovanou s cílem porazit separatistické hnutí v Čečensku, infiltrovat povstalce, provokovat je k extrémismu a usnadnit nástup džihádistů z Al-Káidy jako náhrady za čečenské nacionalisty. Ruské akce v Sýrii jdou dohromady se strategií režimu a jeho íránských pánů prezentovat Assada jako poslední obrannou linii proti převzetí moci v Syrii teroristy a proti genocidě menšin. Jako doklad těchto bodů se objevily nové důkazy.

Číst dál...

Výňatky z bilančního rozhovoru o imigrační krizi

Vás na imigrační krizi nejvíc zaráží?

Zaráží mě spousta věcí. Ale abychom nebyli hned zkraje negativní, dá se to říct i takto: Současná imigrační krize je mezní společensko-politickou situací, a takové situace vždycky skýtají mimořádné příležitosti k poučení o lidském jednání. Dnes se tedy můžeme více než kdy jindy leccos dozvědět:

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.