Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

když je historka pěkná, není nezbytné vždy a za každou cenu pátrat po tom, zda je pravdivá... S touto poučkou „v zádech“ prodáváme tentokrát, jak jsme e-mailem koupili, přičemž se odvažujeme doufat, že odpustíte expresivnější výrazy, snad ospravedlnitelné vypjatou atmosférou konce ničivého konfliktu...

Číst dál...

Z domova

Po důležitých hlavních zprávách ze světa se kdysi, na přelomu 70. a 80. let 20. století, na stanici Hvězda Československého rozhlasu ozvalo přibližně následující: „A nyní zprávy z domova. Moskva: ...“. Tak takhle to tedy rozhodně nemyslíme a obracíme náš pohled skutečně zase jednou k dění v naší České republice, byť by teroristický útok v Berlíně nebo zastřelený velvyslanec Ruské Federace v Turecku sváděli k něčemu jinému.

Číst dál...

Domácí hospodářská zvířata a vyhlídky outsiderů

Česká společnost prožívá pozoruhodné déjà vu… Podle práva a přímým hlasováním občanů zvolený český prezident je těmi, kdo ho nemají v oblibě, urážlivě „titulován“ coby hospodářské zvíře případně pochutina z něho připravovaná. A to nejen v soukromí, nebo v kavárnách, ale i v širším veřejném prostoru. Skupina původně šedesáti poslanců stran ČSSD, ANO, KSČM a Úsvit na to reagovala návrhem na obnovení zákona, který má hlavu českého státu, dnes i v dobách příštích, před urážkami nespokojených občanů ochránit.

Číst dál...

Mezinárodní volný obchod – jak kdy a jak s kým

K textu Petra Fialy „Trumpovo kyvadlo“ (Týdeník Echo, číslo 48, 2. prosince 2016) mám tři poznámky: globalisace není doba ledová, zahraniční vlastník je také vlastník a nevylévejme s vaničkou i dítě.

Číst dál...

Varování ze zahraničí

Cizinec se naklonil ke kontaktní osobě, Američanovi: „Toto je nanejvýš důležité a naléhavé,“ pravil klidně. Američana to nejspíš překvapilo. Byl zvědav, co za tím vězí. Cizinec řekl, že „se to týká snahy Jill Steinové, prezidentské kandidátky za Stranu zelených, o přepočet a ‚narovnání‘ výsledků prezidentských voleb a seznamů voličů ve státech Wisconsin, Pennsylvania a Michigan, nejspíš se záměrem zvrátit výsledky nebo jejich legitimitu a tím uvést v závažnou pochybnost osobu příštího prezidenta USA.“

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.