Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

ne že by se domácí politická scéna nějak uklidňovala – to jen jsme si asi na tu podprovinční úroveň začali zvykat. To bychom, i když je to velmi obtížné, ovšem rozhodně neměli! Tématem tohoto čísla KONZERVATIVNÍCH LISTŮ je však nicméně dění ve Spojených státech amerických, taktéž nadmíru hodné pozoru, s přesahem do mezinárodních vztahů a bezpečnosti. Na tomto místě pak krátce reflektujme některé aspekty důležitých jevů, které by jinak mohly (ke škodě věci) zůstat stranou naší pozornosti.

Číst dál...

Chlupy jako pes

Jen tomu neříkejte „studená válka“! Vždyť situace je úplně, ale úplně jiná – hlavně dnešní Rusko není Sovětský svaz a pan Putin není ani Lenin, ani Stalin. Říkají to i američtí komunisté, tak to přece musí být pravda.

Číst dál...

Nepolitičnost znamená bezbrannost

Tento text slouží zejména jako osobní silné přihlášení se k myšlence, která již byla veřejně vyslovena několikrát, většinou však spíše ostýchavě, někdy jako by se ten který autor až omlouval. V posledních týdnech ji daleko razantněji presentoval Bohumil Doležal, z jehož článků budu podstatné pasáže citovat a od nějž jsem si také vypůjčil titul.

Číst dál...

Facebook poskytl Obamovi údaje pro kampaň, protože „byli na naší straně“ – říká bývalá členka Obamova štábu

V pondělí (18.3.2018, pozn. red.) klesly akcie Facebooku kvůli zprávám, jak bylo pro Trumpovu kampaň využito osobních údajů, které mezi sebou jeho uživatelé volně sdílejí. Avšak Carol Davidsenová, bývalá ředitelka analýz médií a integrace Obamovy presidentské kampaně (Obama for America), v neděli na Twitteru odhalila, že Facebook povolil Obamově kampani volný přístup – tím, že to jakoby náhodou přehlédl. Podle všeho však Davidsenová naznačovala, že doslova vysypání údajů z Facebooku pro Obamovu kampaň bylo záměrné.

Číst dál...

Příští rok v Jeruzalémě

70 let od vyhlášení moderního státu Izrael

V Izraeli jsou čtyři místa, ve kterých se podle staré židovské tradice musí ustavičně konat modlitby, aby se svět nezhroutil do chaosu. Jsou to Jeruzalém, Hebron, Tiberias a Safed. Safed je město na severu, je to centrum talmudu a židovské kabaly. Ve starém městě tam najdeme působivý pomník, který ve zkratce vyjadřuje celé pohnuté dějiny Židů a Izraele. Jmenuje se Putující Žid – je to postava staršího muže s rancem přes rameno a s kufříkem v druhé ruce, který jde vstříc nejistému osudu. V lepším případě pod tlakem nepřízně okolí, v tom horším v důsledku pronásledování či pogromu.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.