Obsah

Editorial

Milí čtenáři,

uplynulé volby a nadcházející 100. narozeniny Československa. K volbám snad jen tolik, že jsme nezaznamenali oblíbené srovnání, alespoň mezi největšími politickými stranami, třeba jen v Praze, přepočtu, kolik kterou stranu 1 hlas stál peněz vynaložených na předvolební kampaň. Nahlédnuto z tohoto úhlu nelze výsledek hnutí ANO 2011 označit jinak než jako absolutní debakl. Lze z toho odvodit, že situace není zcela beznadějná.

Číst dál...

Osud výpravy stojí na ostří nože

...jen maličko zbloudíte a ztroskotá ke zhoubě všech. To řekla Galadriel a měla pravdu. Platí to v plné míře i pro naši situaci.

Číst dál...

Zpochybněné volby

...konkrétně do Senátu Parlamentu ČR v obvodě č. 62, Prostějov.

Číst dál...

Rozpad Rakouska-Uherska a český politický marasmus

V závěrečné kapitole knihy Genese Československa zdůrazňuje její autor – českoamerický historik Josef Kalvoda, že posouzení, zda rozdělení Rakouska-Uherska schválené Spojenci dříve, než se skutečně odehrálo, bylo moudrým rozhodnutím, „není předmětem úvah této práce“. Zároveň však zmiňuje, že lze porozumět či dokonce přitakat těm, kdo litovali rozpadu rakousko-uherské říše a rozdrobení suverénní moci v Podunají, a že s poučeným pohledem zpět lze uvést důvody ve prospěch návrhu císaře Karla na federalizaci říše, který ovšem panovník předložil příliš pozdě.

Číst dál...

Ruská strategie a evropská uprchlická krize II.

Předchozí část zde.

Jak to vidí rumunský generál

Lidé, kteří žili v komunistických režimech a byli vyškoleni jako stratégové, mohou nejnovější události posoudit lépe, než jejich západoevropští partneři.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.