Obsah

Editorial

Milí čtenáři,

jak samozřejmě víte, letošní rok je kulatými výročími protkán, nicméně kulatiny Listopadu 89 nás čekají teprve v roce příštím. Letošní 17. listopad ale neponechal příliš prostoru pro nějaké vzpomínání. Předseda vlády nám všem sdělil, že „nikdy neodstoupí, nikdy – nech si to všichni zapamatují, nikdy“. President téměř současně dodal premiérovým slovům na váze, když předem oznámil, že i kdyby náhodou Poslanecká sněmovna vyslovila současné vládě nedůvěru, on jmenuje premiérem stejného člověka. Kde jsou, kde jen jsou ty časy, kdy po zájemci o premiérský post tentýž president žádal 101 poslaneckých podpisů?

Číst dál...

Ruská hrozba napříč stoletím

Diskuse, do jaké míry byl v Rusku skutečně poražen komunismus, jak se v podstatě liší současný kremelský režim od bývalého režimu sovětského a co z toho všeho vyplývá pro Západ i pro nás ve Střední Evropě, tato diskuse se KONZERVATIVNÍMI LISTY vine jako pověstná červená nit.

Číst dál...

Ruská strategie a evropská uprchlická krize III.

Předchozí část zde.

Přímé svědectví syrského generála o dvojí hře Ruska

V útržku rozhovoru, který v září 2015 poskytl Witoldu Gadowskému syrský brigádní generál Ahmad Aljjdeaa, voják s třicetiletou zkušeností ze syrské armády, který je rovněž náměstkem ministra obrany syrské exilové vlády, najdeme ohromující odhalení.

Číst dál...

Homosexuály zachrání křesťané

Věda uhání vpřed mílovými kroky, ale lidé, my lidé jsme pořád stejní. Např. jsme celkem slušně pokrytečtí. Nemám to pochopitelně nijak změřeno, ale nevidím jediný důvod, proč by pomyslná průměrná míra pokrytectví měla být mezi lidmi nějak zásadně jiná dnes, před tisícem let, nebo za tisíc roků.

Číst dál...

Jeff Sessions odchází

Po volbách uprostřed volebního období prezidenta – tzv. Midterm elections – jež dopadly remízou, Trumpův ministr spravedlnosti Jeff Sessions podal demisi.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.