Obsah

Paříž, pátek 13.

Oslovili jsme několik autorů s otázkou, co by po teroristických útocích v Paříži 13. Listopadu t.r. poradili premiérovi České republiky. Roman Joch přesně v této posici dokonce skutečně byl a tak si, laskavý čtenáři, můžeš udělat drobný obrázek, jak by taková rada opravdu mohla vypadat.

Číst dál...

Co poradit premiérovi po Paříži 13. 11. 2015?

Pane premiére,

po teroristických útocích v Paříži 13. listopadu lze žádoucí opatření zařadit do tří kategorií:

Číst dál...

Více zbraní v ulicích

V kratičkém článečku Bomba nebo pastelky? Izrael už to zná (Echo24.cz, 16.11.2015) vystihla autorka, Zuzana Boehmová, obávám se, jistý podstatný aspekt naší pravděpodobné budoucnosti. Pravděpodobné, nikoli jisté. Ale v současnosti je nepochybně menší chybou riziko přecenit, než jej přehlédnout. Podstatou tohoto rizika je jakýsi drobný teror na každodenní bázi – v rozsahu, který je silami samotné policie objektivně zcela nezvládnutelný. Ano, Izrael pod tlakem teroru (a zdaleka ne jen pouze toho „drobného“) žije dlouhodobě, Izrael už to zná...

Číst dál...

Hypotetické rady Bohuslavu Sobotkovi (po teroristických útocích v Paříži)

Nejsem, nebyl jsem a pravděpodobně ani nikdy nebudu voličem / příznivcem / členem sociální demokracie. Krom toho se už delší dobu v životě snažím nedávat nikomu nevyžádané rady. Nicméně výzvu KONZERVATIVNÍCH LISTŮ k úvaze na shora uvedené téma přijímám.

Číst dál...

Migrace a terorismus

Oba tyto jevy nás provázejí prakticky celým životem. Migrace existuje na světě od nepaměti, s akty teroru je tomu podobně. V současnosti však díky řadě okolností přibralo stěhování obyvatel země na intenzitě. Zejména s příchodem nového tisíciletí zesílil i terorismus, který se takto stal jedním ze způsobů vedení války. V letošním roce mu čelí zejména Francie, avšak ohrožen je celý demokratický svět.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.