Obsah

Terčem je rodina

V minulém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ polemizuje Dan Drápal článkem „Slepá ulička rovnoprávnosti“ (KL, leden 2016) s textem Petry Hůlové „Resuscitujme patriarchát?“ (Echo24.cz, 14.1.2016). Petra Hůlová zase reaguje na rozhovor s Danielou Kovářovou v DVTV. Musím se předně k této polemice připojit.

Číst dál...

Všechny cesty vedou do Moskvy

Tak tak zlé to tedy zatím naštěstí není... Jsou však nejméně dvě: jedna přímá, druhá oklikou.

Číst dál...

Život ve lži

Pomalu přichází doba, kdy podobně laděné texty budu muset začínat nějak v duchu „my starší si pamatujeme...“. Zatím je ale naštěstí ještě dost těch, kteří se narodili dříve, i podstatně dříve než já a nad takovým úvodem v mém podání se zcela právem ušklíbnou. Tak, patříte-li k nim, promiňte mi prosím. Zkusím to tedy jinak: je už mezi námi celkem značný počet spoluobčanů, kteří si na vlastní kůži neprožili, jak to vypadá, když vás doma rodiče napomínají stylem „tohle ve škole neříkej“. Zkrátka, kdy nelze žít v pravdě – nebo v ní lze žít pouze se značným rizikem postihu se strany moci, postihu nejen vůči vám samotným, ale i vůči vašim blízkým, rodičům, sourozencům, dětem.

Číst dál...

Vláda státu New York nařizuje převýchovu odpůrců homosexuálních manželství

Nikoho by nemělo překvapovat, že vlády občanům nařizují přijmout převýchovu, která odporuje jejich politickému a náboženskému přesvědčení. To už se děje celá desetiletí, například u soudů, které rozvádějí manželství na žádost navrhovatele bez povinnosti dokázat, že odpůrce porušil manželskou smlouvu.

Číst dál...

Co nás činí šťastnými

V loňském roce vyšla pozoruhodná knížka s názvem Proč potřebujeme rodinu, práci a přátele, a s podtitulem Štěstí ze sociologické perspektivy. Autorkou je socioložka Dana Hamplová ze Sociologického ústavu Akademie věd.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.