Obsah

Jakpak je dnes u nás doma?

V rámci tématu měsíce přinášíme tentokrát hrst pohledů na domácí události a to vcelku různorodé. Závěrečnou částí rozsáhlé úvahy – resp. tří reportáží – Jana Cholínského se připomenutím osudu P. Josefa Toufara významně dotýkáme i naší nedávné minulosti. Ale vlastně nejen tímto textem – podobnou perspektivu nám nabízí také reflexe návštěvy ministra Hermana na tradičním setkání Sudetoněmeckého Landsmannschaftu, stejně jako ohlédnutí za letošními oslavami osvobození Plzně 3. americkou armádou. Ryzí přítomností se pak zabývá článek dotýkající se problematiky formujících se milicí, které jsme se již v KONZERVATIVNÍCH LISTECH věnovali, a krátký pohled na události v hlavním městě Praze. Konečně příštímu dění se do jisté míry věnuje Dan Drápal, když rozvažuje dnes oblíbené téma volby presidenta ČR. Přidejme pár krátkých úvah...

Číst dál...

My Češi a náš komunismus, „benešismus“, humanismus, katolicismus - III.

[První část je k dispozici zde, druhá část zde.]

3. Jako bychom dnes zemřít měli – P. Josef Toufar (14. prosince 2015)

Pobočka České křesťanské akademie Praha 6 nabídla v Pastoračním středisku Arcibiskupství pražského v Kolejní ulici komponované představení manželů Miloše Doležala a Jany Frankové s hudebním doprovodem Vladimíra Heráka – Jako bychom snad zemřít měli1 – věnované životu, kněžskému působení a mučednické smrti P. Josefa Toufara.

Číst dál...

Kdo se vlastně stará o naši bezpečnost?

ed třemi desetiletími, v dobách ČSSR, bylo bezpečnostních složek tolik, že běžný občan se v nich snad neměl ani šanci orientovat. Jejich posláním bylo především zachování vedoucí úlohy komunistické strany a ochrana před vnitřním třídním nepřítelem a americkým imperialismem.

Číst dál...

Antizeman se nekoná

Druhé kolo rakouských prezidentských voleb, které proběhlo minulou neděli, ukázalo, jak je země rozdělená. Nový rakouský prezident Alexander van der Bellen porazil svého kandidáta o pouhých 31 000 hlasů. To kdyby se dnes konaly prezidentské volby u nás, zvítězí Miloš Zeman možná rozdílem jednoho milionu.

Číst dál...

Plzeň – květen 2016

Západočeská metropole bývávala vždy městem s poněkud odlišným politickým klimatem. Příčinou tohoto stavu může být osvobození západu Čech nikoli Rudou, ale 3. americkou armádou, či v červnu 1953 proběhnuvší první větší povstání Plzeňanů proti komunistickému režimu. Bolševik se pak odvděčil tím, že v rámci hesla „Západočeský kraj – pevná hráz socialismu a míru“ zde po 50 let neprováděl žádné významnější investice, maje tento prostor za bojiště armád Varšavské smlouvy s vojsky NATO, resp. ČSLA a Bundeswehru.

Číst dál...

Sledujte:



Copyright © 2014. All Rights Reserved.