Obsah

Editorial

Milí čtenáři,

toto webové číslo je věnováno zejména nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu – ale jak snadno zjistíte, nikoli výhradně.

Číst dál...

Volby do EP: větší dopad, než jste čekali

Většina komentátorů se shodne, že po květnových volbách dosavadní vládnoucí blok lidovců a socialistů v europarlamentu oslabí a nezíská většinu. To samo o sobě se zdá dobrou zprávou, protože „provětrat“ tento zabetonovaný kartel je více než žádoucí. Samo o sobě to však nestačí, to je  pro žádoucí změny jen podmínka nutná, nikoliv však postačující.

Číst dál...

Vraťme Evropě duši!

Civilizace, k níž patříme, je v krizi. Může být zachráněna i zničena sama sebou. Zároveň je nenahraditelná.

Číst dál...

Odmítat pomoc uprchlíkům na místě je pitomost

Některým lidem, začala zjevně scházet smysluplná témata. Jako příklad může posloužit autor článku Nebezpečná iluze pomáhání v místě (Petr Hampl – dále jen autor, Neviditelný pes, 6. března 2019). Snad i proto není schopný ničeho lepšího, než vymezování se vůči pomoci uprchlíkům tam, kde zrovna jsou. Podstatná část jeho textu stojí na naprosto neudržitelné tezi, že někeří soudní lidé, kteří nechtějí mít na veřejnosti problémy se svými názory, řeší specifické dilema: pokud odmítáme přijmout migranty, vyplývá z toho už jen povinnost „pomáhat v místě“.

Číst dál...

Jít ke kořenům

Jaká je podstata Evropské unie? Pokud bychom se dovolávali jejích kořenů, čeho se to vlastně dovoláváme?

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.