Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

čemu všemu se v tomto čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ věnujeme? Samozřejmě, uprchlíkům. Norskému systému unášení dětí z jejich rodin. Novele školského zákona, která před pár dny prošla v Poslanecké sněmovně prvním čtením. A není to zdaleka vše (jako na jistou raritu v našem periodiku lze poukázat na cestopis na pokračování...).

Číst dál...

Kdo tluče

...tomu bude otevřeno. (Lk 11, 10). To si mohou radostně připomínat představitelé fondu Generace 21 poté, co vláda České republiky kývla na příchod 152 křesťanů z utečeneckých táborů v iráckém Erbílu. Stálo to mnoho úsilí, ale výsledek se – jak se v této chvíli zdá – dostavil. Děkujeme a doufáme, že je to jen začátek. K této čerstvé události, z našeho úhlu pohledu takřka horké aktualitě, přinášíme tři dopisy, které jí předcházely – jeden primární, hlavní, a dva, které byly sepsány a odeslány na jeho podporu.

Číst dál...

Dopis poslancům a senátorům

Vážený pane poslanče,

rádi bychom Vás seznámili se snahou zachránit životy 152 iráckých křesťanů, z nichž většina dlí již mnoho měsíců v uprchlických táborech v iráckém Erbílu, na území ovládaném Kurdy.

Číst dál...

Pomozme nejpotřebnějším!

Vážený pane premiére, vážené paní ministryně, vážení páni ministři,

vyzýváme vás tímto, abyste bezodkladně umožnili příchod 152 křesťanů z utečeneckých táborů v iráckém Erbílu, jak navrhuje fond Generace 21. K podpoře tohoto záměru nás vedou následující důvody:

Číst dál...

Otevřený dopis vládě ČR - připojení se k výzvě na pomoc křesťanům

Vážený pane premiére, vážené paní ministryně, vážení páni ministři,

připojujeme se jménem našich členů a sympatisantů k otevřenému dopisu Konservativní strany, která Vás vyzývá k urychlení pomoci křesťanům z válečných zón na Středním východě. Již dříve jsme veřejně projevili své přesvědčení, že dárce má právo si vybrat obdarovaného, a že tím, komu musíme pomoci nejdříve, jsou tamní křesťané.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.