Obsah

Maličkosti k závěru roku 2015

Další položka

Můžeme začít od A: tzv. antidiskriminační zákon. Dalším na seznamu je Zákon o registrovaném partnerství. Na dohled jsou „kvóty na ženy“ – ve vrcholných orgánech velkých společností, nebo na kandidátkách politických stran; vyberte si (přichází oboje). Samozřejmě tzv. protikuřácký zákon (resp. jeho schvalovaná podoba jdoucí přímo proti svobodě podnikání), to je také potenciální položka...

Číst dál...

Editorial

Vážení čtenáři,

tištěný VÝBĚR Z HROZNŮ měl vyjít před tímto prosincovým webovým číslem. Je v přípravě a dostane s k vám v lednu. Omlouváme se.

Číst dál...

A Slovo se stalo tělem...

...a přebývalo mezi námi. (Jan 1, 14)

Číst dál...

Drobný návrh

Opakovaně se v uplynulých týdnech objevila zpráva, že představitelé některých zemí EU zvažují zavedení tzv. minischengenu, resp. dočasné suspendování Schengenské dohody (však my dobře víme, jak to s tou dočaností bývá...). Různé verze mluví o tomtéž: volný pohyb osob je nutno omezit... a zachovat jej pouze mezi několika málo státy, které „jsou si navzájem tak nějak blíž“ – přesněji mají k sobě mezi sebou, v nějakém smyslu, blíž, než k některým jiným státům.

Číst dál...

Naše společnost je teď ve fázi nespokojeného teenagera

S Josefem Bílkem, předsedou české Konzervativní strany, jsme se potkali 18. prosince na akci Srdce na Hrad. V kavárně kousek pod Hradem o několik dní později jsme diskutovali o tom, co nám letošní rok přinesl, o osobních zkušenostech Josefa Bílka s muslimskou komunitou v Bristolu, kde dlouhou dobu žil, o tom, proč jsou lidé z politiky unavení a proč je jednodušší být politickým aktivistou. A také o tom, že naše demokracie dospěla do stavu rebelujícího teenagera. Jako správný konzervativec přišel Josef do kavárny s dýmkou, další tři si položil na stůl. Na otázku, zda čtyři dýmky nejsou málo, mě ubezpečil, že v autě na něj čeká dalších deset.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.