Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

Evropa je pod tlakem. To je Téma tohoto měsíce a nabízíme k němu několik hutných textů. Tím se však tentokrát zdaleka nevyčerpáváme. Roman Joch a Miroslav Beňo polemizují s Petrem Honzejkem – připomeňme, že s ním polemizuje také Ondřej Štindl na Echo24.cz. Opět přinášíme jeden z pronikavých textů J. R. Nyquista. Pohledem Martina Vadase nahlížíme průběh jednoho soudního jednání. S Miroslavem Návratem se zastavujeme u Kongresu ODS – při této příležitosti se sluší gratulovat panu Petru Fialovi k obhájení posice předsedy. Dan Drápal polemizuje s Petrou Hůlovou mmj. o tom, co je podstatou manželství. A ani to není zdaleka vše... což zjistíte, až aktuální číslo KONZERVATIVNÍCH LISTŮ „prolistujete“.

Číst dál...

Konzervativní revoluce v Česku? A o které paralelní galaxii to mluvíte?

Liberální komentátor liberálních Hospodářských novin Petr Honzejk napsal (19. 1.), že Česku prý hrozí konzervativní revoluce – kéž by! – a liberalismus začíná být považován za cosi nebezpečného (jakože on coby liberál začíná mít o sebe strach?).

Číst dál...

EU pod tlakem

Každá krize je zároveň příležitostí. To je jistě útěšnou pravdou, vlastně okřídleným „všechno zlé je pro něco dobré“, trošku posunuto a v moderním „marketingovém“ hávu; pravdou, která občas svádí k úvahám, zda někdo nevyvolává krizi, aby dostal příležitost. Šílená myšlenka – ale na druhé straně, jak praví Woody Allen: „To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou...“.

Číst dál...

Evropská diskreditace v kostce

Nejdůležitější událostí roku 2014 byla ruská agrese proti Ukrajině a anexe Krymu. Co bylo nejdůležitější událostí roku 2015? Odpověď je jasná.

Číst dál...

Polsko a Evropa aneb co je demokracie

Bezprostředně po polských parlamentních volbách, v nichž strana Právo a spravedlnost dosáhla absolutního vítězství, učinila nová polská vláda rozhodné kroky k ovládnutí veřejnoprávních medií a ke změnám v Ústavním soudu umožňujícím ochromení jeho činnosti resp. jeho rozhodování konformní s cíli vlády. Ocitla se tak ve sporu s Evropskou komisí a Evropským parlamentem, které v těchto krocích spatřují ústup od hodnot, na nichž je dle Lisabonské smlouvy i základních smluv předchozích založena Evropská unie.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.