Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

listopadové číslo KONZERVATIVNÍCH LISTŮ přichází zase jednou s jistým zpožděním, za které se omlouváme. Když pomineme texty z tématu měsíce, které se věnuje ohlasům na výsledek presidentských voleb v USA a jejich rozboru, zůstáváme tentokrát ze značné části na domácí půdě: výměna ministra zdravotnictví, úvahy o spolupráci ODS a TOP 09, ještě reflexe dění kolem udílení – resp. neudílení státních vyznamenání, nebo nadčasovější ekonomická úvaha napsaná (a nikdy nepublikovaná) v období vlády Petra Nečase. A nejen to.

Číst dál...

Dny poté

Donald Trump zvítězil v presidentských volbách. Mnohé bylo řečeno, napsáno a tak toho, co případně zbýva dodat není mnoho. Pokusme se o dva postřehy – oba se věnují nějakému seznamu.

Číst dál...

Pohrdání skutečně znásilněnými

Již jsem se toho ošemetného tématu dotknul, a to v textu Terčem je rodina (KONZERVATIVNÍ LISTY, únor 2016). Napsal jsem k tomu: „...mám před sebou odborný text Kateřiny Liškové s názvem ‚Znásilnění jako téma druhé vlny feminismu‘.

Číst dál...

Ať laskavě vstane ta pravá loutka Rusů!

Uveřejňujeme článek námi často překládaného politického komentátora J. R. Nyquista z předvolební doby v USA. Osvětluje napětí před volbami a uvádí myšlenky, které jsou v dynamické situaci do definitivního převzetí prezidentského úřadu D. J. Trumpem k 20.lednu 2017 stále zajímavé.

Redakce

Číst dál...

Reflexe bez sebereflexe

Premiér Sobotka reflektoval výsledky krajských a senátních voleb změnami ve vládě. Veřejnost (možná ani ČSSD) jim neporozuměla. Změny se týkají i ministra zdravotnictví.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.