Obsah

Editorial

9. desátý.

TĚBUCH MAX!!!

Číst dál...

Volby se blíží

Podstatně více než obvykle zůstáváme v tomto únorovém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ doma, protože se toho hodně děje a my se tomu – v důsledku významných zahraničních událostí – nevěnujeme vždycky zcela dostatečně.

Pan Babiš by např. rád snížil počet poslanců a senátorů z 281 na 101. Báječná myšlenka, která se jistě bude líbit.

Číst dál...

Otázka vnitřní, otázka vnější

Na jiném místě tohoto únorového webového čísla KONZERVATIVNÍCH LISTŮ přebíráme text Dana Drápala „Odvaha k riziku”. Autor v něm vítá rozhodnutí KDU-ČSL k uzavření předvolební koalice se stranou Starostové a nezávislí (STAN).

Číst dál...

Zmatení jazyků je cestou do pekel

Zdá se, že nejsme schopni zorientovat se v dnešním politickém dění a uplatnit poučení z dějin. Kdyby nebylo zmatení jazyka, patrně bychom podle staré moudrosti snadněji přišli na to, že se neděje „nic tak nového pod sluncem“. Zkušení lidé ostatně přirozeně vyciťují, že již kdysi zažili takovouto propagandistickou černobílou palbu sdělovacích prostředků, a to za normalizačního režimu. Je-li dnes i u nás označován prezident Trump ve vzdálených Spojených státech za Mussoliniho či Hitlera, a když je kdokoli, kdo dnes nesouhlasí s na Západě upřednostňovanými názory liberální levice šmahem označován rovnou za nacistu nebo alespoň fašistu, je něco v nepořádku.

Číst dál...

Otázky a odpovědi

Rozhovor ukrajinsko-americké novinářky s J.R.N.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.