Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

posledním tištěným VÝBĚREM Z HROZNŮ ročníku 2016, který se ve vašich schránkách ocitne každým dnem, vstupujeme definitivně do další sezóny našeho periodika. To je vždy příležitost poděkovat za čtenářskou přízeň, takže: děkujeme!

Číst dál...

Západní fronta – vše, jen ne klid

S vítězstvím Donalda Trumpa v amerických presidentských volbách snad pominulo období, kdy progresivní levice slavila v kulturní válce jeden úspěch za druhým. Progresivní levice je sice u nás na Západě v menšině, zato se však její representanti vyznačují tituly ze škol se skvělou pověstí, schopností zajistit si štědré financování a velmi dobře se zorganizovat, nadprůměrnou mírou agrese a arogance. Optimisté říkají, že se postup těchto lidí a jimi prosazovaných společenských opatření nyní podaří zpomalit či zastavit. Nezřízení optimisté dokonce očekávají, že se je podaří zatlačit zpět. Nesporně nyní nastává období, kdy by mělo být o něco snažší jim čelit.

Číst dál...

Naší budoucností je minulost, která se nedokázala poučit ze sebe samé

Předpokládaný termín voleb do Poslanecké sněmovny je 20. – 21. října 2017, ale již nyní se vláda i zákonodárci chovají podle pravidla anticipovaných reakcí, jež popsal jako první Carl Friedrich. Již teď je patrné, jak se návrhy jednotlivých subjektů vládní koalice podřizují předpokládaným reakcím voličů. Nejznepokojivější návrhy zazněly na sjezdu ANO, protože se týkaly dosavadní ústavní integrity České republiky a se vší zřetelností by znamenaly, pokud by se tomuto antisystémovému hnutí podařilo ve volbách uspět, značné okleštění demokratických procedur.

Číst dál...

Poučení z kauzy Springare

Pražská demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho byl na tuzemské poměry krajně neobvyklý podnik a to navzdory tomu, že jej zejména mainstreamová média svým čtenářům, divákům a posluchačům v podstatě zamlčela. Tedy, abychom byli spravedliví – o akci informoval server Seznam.cz, ten dokonce už před jejím začátkem a druhou, stručnou zprávou po jejím skončení. Dále o akci své čtenáře zpravil kontroverzní server Parlametní listy, server Freedomeurope.eu a krajně levicový server A2larm.cz. Ostatní tuzemská média se zahalila do mlčení, což zde nemá smysl ani tak hodnotit, jako spíš vzít na vědomí.

Číst dál...

A která ruská loutka vyhraje u nás?

Při jedné z nedávných internetových diskusí s politologickými odborníky, které pořádá čtenářům KONZERVATIVNÍCH LISTŮ dobře známý americký analytik J. R. Nyquist, došlo i na velmi zajímavou zmínku o situaci v evropských postkomunistických zemích. Byl probírán názor, že uprchlický problém je dlouhodobě vytvářen a skrytě podporován Moskvou.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.