Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

v tématu měsíce se v tomto dubnovém čísle opět vracíme za moře. Nezapomínáme však ani na postupující Brexit nebo výsledek tureckého referenda. Z aktuálních zahraničních událostí prvořadého významu jsme snad poněkud ošidili první kolo francouzských presidentských voleb (ale co psát: že předvolební průzkumy se v tomto případě překvapivě nespetly?) – počkáme si na výsledek. A, samozřejmě, je tady stále také domácí politická bramboračka, která se bude s blížícím se termínem voleb do Poslanecké sněmovny čím dále tím více zahušťovat.

Číst dál...

100 dnů

Ano, 100 dnů Donalda Trumpa. Ne že bychom snad viděli nějaký zásadní předěl – je to pro nás zejména odrazovým můstkem. Spíše než předěl lze totiž pozorovat, že vše jede hezky při starém. Liberální média dští síru a snahy o umlčení každého konzervativního hlasu ve veřejném prostoru jsou více než běžné.

Číst dál...

Politické vyhlídky roku 2017

Dvě velká výročí – Fatima a Petrohrad

Na rok 2017 připadají dvě pozoruhodná 100. výročí – série šesti tzv. mariánských zjevení v portugalské Fatimě (od 13. května do 13. října) a počátek bolševické revoluce v Rusku (7. listopadu).

Číst dál...

Cesta k převratu

Ve Spojených státech se začínají ozývat hlasy, že vzpoura tzv. „hlubokého státu“, neboli páté kolony z předchozí Obamovy vlády, proti prezidentu Trumpovi může vést až k otevřené občanské válce. Momentálně je sice pozornost veřejnosti obrácena k zahraniční politice, ale vnitropolitická krize se prohlubuje. K osvětlení toho, jak je to vůbec možné, nepostačují jednostranné informace z oficiálních médií. Oponentní pohled s uvážením dalších zdrojů může ozřejmit i naší vlastní situaci.

Číst dál...

Mikšova obrana (nejen) ženských tvarů

Kniha přináší upravené a rozšířené texty, které byly v posledních letech publikovány na stránkách revue KONTEXTY, jíž je Mikš šéfredaktorem. Čtivá a intelektuálně provokativní kniha je o autorech, které má Mikš rád a kteří jej inspirují, i o problémech, jež pokládá za důležité a o kterých se podle něj nemluví.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.