Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

jak jsme avizovali, i v tomto čísle se zabýváme zejména volbou presidenta České republiky. Při této příležitosti a zároveň jako zahájení roku, ve kterém si připomínáme 100 let od vzniku Československé republiky, publikujeme část z knihy Josefa Kalvody Genese Československa, kapitolu Masarykova cesta do Ameriky. Druhé výdání této monumentální monografie se připravuje na jaro 2018.

Číst dál...

2. kolo: ring volný!

Do druhého kola tedy postoupili kandidáti Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Gratulujeme! To není překvapení. Co poněkud překvapilo, jistě nejen nás, jsou podrobnější výsledky.

Číst dál...

Mezi prvním a druhým kolem

Před první kolem prezidentských voleb roku 2018 jsem psal, že za nejdůležitější považuji, aby Miloš Zeman už nadále nebyl prezidentem, tedy že v kole druhém je žádoucí volit (téměř) kohokoli, kdo se nejmenuje Miloš Zeman.

Číst dál...

Skutečné ruské spolčení

Vysoce postavený špión bývalého sovětském bloku popisuje, jak se mainstreamová média stala v dobré víře nástrojem dezinformací.

Číst dál...

Masarykova cesta do Ameriky

Josef Kalvoda (1923–1999; in memoriam)

Následující text je jednou z osmnácti kapitol monumentální odborné monografie Genese Československa o vzniku tzv. první československé republiky v letech 1914–1920, jejímž autorem je českoamerický historik profesor Josef Kalvoda (1923-1999). Její druhé české vydání (rozšířené o další Kalvodovy doplňující texty) je plánováno na jaro 2018, knihu je možné objednat emailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Redakce

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.