Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

jednání presidenta Trumpa se severokorejským diktátorem má jistě řadu legitimních otazníků. Považujeme však za nepochybné, že být na straně Spojených států v těchto jednáních president Obama, hovořilo by se již touto dobou zcela vážně o druhé Nobelově ceně za mír a nic jako „způsob podání ruky“ by prakticky nikdo neřešil. To samozřejmě nemá být stížnost – jde nám o pouhé drobné připomenutí širšího kontextu. Celé významné události se ve svém komentáři, který přebíráme, podrobněji věnuje Roman Joch.

Číst dál...

Láska a násilí

Na první pohled to nejde k sobě, viďte. Uvidíme, co na ten druhý.

Číst dál...

Děti jako nástroj

Pro mě ten hlavní důvod je zrovnoprávnění práv dětí jak v heterosexuálních, tak v homosexuálních svazcích.“ (Radka Maxová /ANO/, Události, komentáře, 19.6.2018)

Číst dál...

Několik provokativních myšlenek V. Bukovského

Vladimír Bukovský nedávno poskytl několik docela zajímavých rozhovorů v ruském jazyce. Počátkem měsíce hovořil v kyjevské 112 Ukraine TV. Níže je výňatek z anglického překladu od Alissy Ordabai, který by měl stát za pozornost:

Číst dál...

Padouch je hrdina?

Naši liberálové a jimi ovládaná masmédia začasté odvádějí pozornost svého voličského publika k vedlejším nebo zástupným otázkám, nejspíše aby tak zakryli svou neschopnost poukázat na zásadní problémy a zrale jim čelit. V současnosti je to ve veřejnosti křiklavě patrné na pokleslém tématu červených trenýrek. Nyní ho ovšem začala využívat i protistrana a obě tak společně vodí povrchně rozčilený dav sem a tam, jako býka v aréně. Ten bulvární symbol, založený na pubertálním humoru, je natolik zmatený a mnohoznačný, že vyhovuje ideálně všemožným manipulacím mínění ve prospěch chaosu.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.