Obsah

Kdo se nepoučí z historie...

... je odsouzen si ji zopakovat. (G. Santayana, 1906) I v tomto tématu měsíce se držíme východních událostí a místo standardního úvodníku si vám dovolujeme nabídnout několik citací z publikace „Studená válka 1946 – 1989“ s podtitulem „svoboda znamená odpovědnost“, kterou vydalo nakladatelství Dílo v Kladně v roce 2001 s předmluvou Jana Cholínského. Jde o soubor textů tří autorů: Rudolfa Kopeckého, Emila Ludvíka a zejména a v převážné většině historika Josefa Kalvody, které jmenovaní publikovali mezi roky 1954 a 1991. Snad není třeba dodávat, že lze jen doporučit četbu celé knihy.

Číst dál...

Mobilizace pro 3. světovou

„Žárlivé a netolerantní oko Kremlu konec konců rozlišuje pouze vazaly a nepřátele; sousedi Ruska se musejí smířit se skutečností, že pokud nechtějí být jedněmi, budou těmi druhými.“ (George F. Kennan)

Tuto řadu komentářů jsem začal 20. ledna, pod titulem „Předpověď 3. světové války“. V tom prvním díle jsem referoval o skupině známých ruských astrologů, šamanů a parapsychologů, kteří předpovídali začátek 3. světové války na březen 2014. A už je to tady, počátek vážné krize, která by do světové války mohla snadno vyústit. Jeden ze čtenářů tohoto blogu nedávno poznamenal, že „buď Moskvě věc uniká, nebo má Moskva v zásobě rovnou mnohem větší plány“.

Číst dál...

Vzájemně zaručený závazek

„Jen si ignorujte ruské a čínské strategické plány proti USA! Bude to na vaše riziko.“ – Anatolij Golicyn, Memorandum pro CIA z roku 1993

(Název článku parafrázuje stěžejní doktrínu studené války, označovanou MAD, což znamená Vzájemně zaručené zničení. Podle ní byl zajištěn mír tím, že by použití jaderných zbraní proti zemi rovněž vyzbrojené jadernými zbraněmi vedlo ke z ničení jak napadené, tak i útočící strany. – pozn. red.)

Číst dál...

Krymský proud

Dokud je v USA prezidentem někdo za Demokratickou stranu, nemá smysl věnovat pozornost zahraniční politice, ledaže by vám bylo milé mít stažený žaludek. Za takového prezidenta v Bílém domě bude Amerika opakovaně ponižována, svět se stane místem mnohem méně bezpečným – a není absolutně nikoho, kdo by s tím něco udělal. (Ačkoli, Ameriko, tato informace se může hodit při prezidentských volbách!)

Následující toulky pěšinou paměti budou jen tím nejstručnějším shrnutím. Úplný výčet bezpečnostních katastrof způsobených demokraty hledejte prosím v mé knize s titulem Zrada: Liberální zrádcovství od dob studené války po válku s terorismem.

Číst dál...

Je ukrajinská krize provokací?

„Po světě je mezi určitými lidmi rozšířen názor, který líčí antikomunismus jako posedlost lidí neschopných uvažovat v ‚citlivých‘ a ‚realistických‘ kategoriích“, napsal Josef Mackiewicz v Triumfu provokace; „lidí jakoby stižených nevyléčitelnou nemocí, na jejíž léčení je škoda času. Můžeme nad nimi jedině pokrčit rameny a nebrat je do úvahy.“ Pro antikomunismus už tedy po pádu Sovětského svazu nebylo místo, nezůstala mu žádná půda pod nohama. Už se neměl oč opírat, zmizela mu poslední základna – se SSSR byl konec.
Byl s ním však doopravdy konec?

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.