Obsah

No to je mi ale překvapení!

 Někdy nad tou naivitou zůstává rozum stát. Petr Holub ve svém textu „O miliardách pro potřebné rozhodne navěky index ČSSD“ (Echo24.cz, 22.9.2014) v posledním odstavci mmj. napsal: „Peníze na sociální ústavy se staly objektem stejné hry jako třeba dotace na dopravní stavby nebo zdravotní pojistné. Politici ve výboru Státního fondu dopravní infrastruktury nebo správní radě VZP každoročně prosazují dotace právě do svých krajů nebo pro spřátelené nemocnice.“

Představme si politika, který kandiduje do Poslanecké sněmovny či Senátu, předstoupí před své potenciální voliče a sdělí jim např. toto: po svém zvolení tady nebudu nějak exkluzivně pro tento region, poslanec / senátor je tady pro celou zemi, nemůže a nesmí upřednostňovat jedny na úkor jiných – vždyť ti, které by neupřednostnil, by tím poškodil a to nejsou žádní cizí lidé, vždyť jsme jeden stát... Tak takový politik nemá na zvolení žádnou šanci. Většinový volič počítá, že zvolený zástupce bude naprosto automaticky a pokud možno maximálně „přinášet peníze do regionu“. S tím jej volí – jinému přístupu by nikdy svůj hlas nedal. Je tedy naprosto zbytečné se jakkoli, byť jen náznakem pohoršovat nad takovou praxí politiků – je to totiž praxe voličů, které se tu a tam dokáže nějaká ta již zvolená bílá vrána vzepřít. Ale kladné body pro znovuzvolení to rozhodně nikomu nepřihraje.
Ve stený den (to se to urodilo...) se objevnou myšlenkou zaskvěla i Markéta Šichtařová ve svém blogu „Zakažme domácí podory!“ (blog.idnes.cz, 22.9.2014). Pominu-li to, že podrobnou argumentaci ve prospěch domácích porodů považuji za jaxi nadbytečnou – neboť má-li matka právo své nenarozené dítě zabít, má jej jistě právo rodit, kde je jí libo –, opravdu mě oslovila tato věta: „Bohužel se zdá, že valná část české odborné veřejnosti patrně trpí jistou poruchou matematicko-výrokové logiky.“ Mohl bych jen zakončit tím, čím jsem začal: to je mi ale překvapení! Proč se ale, u všech všudy, omezovat na odbornou veřejnost?

 

 

 

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.