Obsah

Křesťané jsou tolerantnější než jejich kritici

Ateista Herman trvá na tom, že „křesťanům prosinec nepatří“. Ve skutečnosti však je prosinec náš.

Právě tak, jako černochům patří únor coby Měsíc černošské historie (oslava připomínající významné osobnosti a události v historii africké diaspory. Ve Spojených státech a v Kanadě je slaven v únoru, ve Velké Británii v říjnu – viz např. wikipedie, pozn. překl.), patří křesťanům prosinec. Ateisté ovšem nemají nic, co by odpovídalo věcem, jimž věří oni.

To je třeba říci na pozadí všech těch děsných příběhů vyprodukovaných letos médii o tom, jak jsou ateisté o vánocích nešťastní. Vezměte si kanál CNN. Na programu CNN's iReport najdeme příběh „Svátky bez Boha“, který zachycuje „hloubavé, hřejivé, přitažlivé a především radostné“ komentáře ateistů o Vánocích. Patří k nim například poznámka Davida Fibushe z Kalifornie, který prohlašuje: „Pevně věříme, že náboženství je příčinou mnoha světových problémů, ale bereme to, jak to je – jako špatné počasí a daně.“ Jak radostné!

CNN má i pěkný článek o „pěti věcech, které nevíte o satanistech“. V bodě č. 2 se říká: „Slavení Vánoc je pro ně v pořádku.“ Coby důkaz cituje výrok satanistů: „Křesťané ten svátek ukradli pohanům – Santa Claus přišel, aby dal najevo požitkářství...“ Jak hloubavé!

CNN nám nabízí i tuto perlu: „Jak slaví Vánoce ateisté?“ Dozvíme se zde, že „období svátků – dokonce tomu říkají ‚období svátků‘ – může být pro ateisty problematické.“ Jak přitažlivé!

Z nějakého zvláštního důvodu si CNN nedalo práci s reportáží na téma, jak ateistické organizace v novinových inzerátech špiní Vánoce, jak na billboardech vyzývají k bojkotu církve, jak předvádějí protikřesťanskou podívanou vedle jesliček, jak zakazují náboženské písně na vánočních školních koncertech a podobně. Jak hřejivé!

Ateisté mají to štěstí, že žijí v národě, který založili křesťané naplněni židovsko-křesťanským étosem. Proto je pro nás příznačné, že jsme vůči nim snášenlivější, než jejich aktivisté vůči nám.

 

Se souhlasem převzato ze Speroforum.com. Pro KONZERVATIVNÍ LISTY přeložila Ivana Kultová.

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.