Obsah

Dny poté

Donald Trump zvítězil v presidentských volbách. Mnohé bylo řečeno, napsáno a tak toho, co případně zbýva dodat není mnoho. Pokusme se o dva postřehy – oba se věnují nějakému seznamu.

Číst dál...

Ať laskavě vstane ta pravá loutka Rusů!

Uveřejňujeme článek námi často překládaného politického komentátora J. R. Nyquista z předvolební doby v USA. Osvětluje napětí před volbami a uvádí myšlenky, které jsou v dynamické situaci do definitivního převzetí prezidentského úřadu D. J. Trumpem k 20.lednu 2017 stále zajímavé.

Redakce

Číst dál...

Proč se elity ohledně Donalda Trumpa zmýlily

Jedním z nejúžasnějších aspektů historického vítězství Donalda Trumpa bylo to, jak špatně skoro každý v médiích i v politice odhadl situaci v zemi. Během předvolebních měsíců se elity zas a znova nechávaly slyšet, že jsem buď neupřímný, nebo že je má předpověď Trumpova vítězství příznakem šílenství. Rozdíly mezi námi jsou ve skutečnosti odrazem velmi rozdílného chápání reality.

Číst dál...

Trump je Obamovým „produktem“

Donald Trump bude 20. ledna inaugurován 45. prezidentem USA. Co se mu povedlo, je obdivuhodné. Stály proti němu politické, ekonomické, mediální i kulturní elity. V kampani utratil méně peněz než jeho soupeřka. Přesto vyhrál. Ať už na něj máte názor jakýkoli, jeho výkon nelze neobdivovat.

Číst dál...

Obama s opačným znaménkem

Politický outsider, který se prezentuje jako tribun lidu, kandiduje na prezidenta USA. Všechny politické, ekonomické, akademické elity jsou proti němu. Volby však vyhraje. Andrew Jackson, drsný generál z tehdejšího západu, v roce 1828. Zhrozili se plantážníci z Jihu i měšťané ze Severu; a nastala éra jacksonovské demokracie, vlády politicky si rovných bílých mužů, jež trvala až do roku 1860, zvolení Lincolna, války Severu proti Jihu a ustavení lincolnovské republiky, která trvala až do roku 1932, zvolení F. D. Roosevelta a jeho Nového údělu…

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.