Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

valná většina textů tohoto březnového čísla KONZERVATIVNÍCH LISTŮ je převzatá. V to však počítáme i články, které vycházejí v těchto dnech ve VÝBĚRU Z HROZNŮ, jímž se završuje ročník 2015. Dále mezi ně počítáme také přeložené texty, které můžeme jen doporučit (neleznete je tentokrát zejména v rámci Tématu měsíce, zaměřeného v tomto čísle na dění ve Spojených státech amerických). Dotýkáme se povolebního Slovenska, nebylo možné mlčet k teroristickým útokům spáchaným islámskými radikály v Bruselu.

Číst dál...

Z druhého břehu

Získá či nezíská Donald Trump republikánskou nominaci? Kde se vlastně zatímní úspěch tohoto realitního magnáta vzal? Jde o ryze americké, izolované podmínky, nebo jde o obecnější jevy? Co pana Trumpa spojuje s tradiční americkou pravicí – a čím je od ní naopak vzdálen? A jak celá tato věc vypadá v širším kontextu? Zamyšlení nad těmito otázkami naleznete v textech tohoto Tématu měsíce.

Číst dál...

1 400 km Tureckem - Istanbul I.

Nabízíme pro Konzervativní listy netradiční útvar: cestopis. A ještě na pokračování. Dnes část šestá...

Redakce

Číst dál...

Vítězný únor

Tolik pokrytectví aby jeden pohledal. Komunistická strana Čech a Moravy se oficiálně přihlásila k “revolučnímu odkazu” Února '48 a naši demokrati mají rojení, snad aby si nikdo z voličů neuvědomil, jaká jsou fakta.

Číst dál...

Na okraj: Vědět co nestačí, musí být čím

Sociolog Petr Hampl, patrně kandidát na hejtmana za Úsvit-Blok proti islámu, píše o dosud nevyužitých příležitostech, jaké se hejtmanům nabízejí. Má pravdu, a netýká se to jen hejtmanů.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.