Obsah

Binec na poště

Dva kamarádi sedí v baru a jeden nadměrně pije... Druhý se ptá na důvod a dostane se mu odpovědi: „Byl jsem na týdenním školení. Ve středu nám řekli ‘Podívejte se, pátky už stejně na takových akcích nestojí za nic, dohodněme se, že školení ukončíme ve čtvrtek v poledne a můžete jet domů.’ A tak jsem šel na poštu a poslal ženě telegram: ‘Prijedu ve ctvrtek.’... nějak mi to nedalo a poslal jsem ještě jeden: ‘Prijedu ve ctvrtek.’. Pak se vrátím domů a najdu manželku v posteli s cizím chlapem – no není ona běhna?“. Po krátkém zamyšlení se dostaví reakce: „No... ale třeba je to jenom binec na poště...“.

Číst dál...

Okupuj Wall Street!

Lze hnutí „Okupuj Wall Street“, které již několik měsíců poutá pozornost světa k Zuccotiho parku na Manhattanu v New Yorku, právem považovat za levicový protipól pravicového hnutí Tea Party?

Levicová média se o takové vykreslení Occupy Wall Street (OWS) usilovně snaží, je to ale podivné a neadekvátní, a to minimálně ze dvou důvodů.

Číst dál...

O labutích a krocanech

Dneska již víme, že se mnohé dalo včera udělat jinak...

„To, o čem víme, nám nemůže vážně uškodit,“ píše Nicholas Nassim Taleb ve svém bestselleru Černá labuť. Jak to? Nu, protože kdybychom věděli, co nás čeká a co se stane, připravili bychom se na to – a události by nikdy neproběhly tak, jak se to stalo.

„Černá labuť“ v autorově podání znamená nepředvídanou a neočekávanou událost, která děním zamíchá a způsobí, že věci najednou nejsou, jak bývaly, jak se očekávaly či předpovídaly. A právě takové události posunují svět kupředu. „Historie neplyne, nýbrž skáče od zlomeniny ke zlomenině, s nepatrnými vibracemi mezi nimi.“ My se však stále chováme, jako by se dějiny daly předvídat, vytvářet či směrovat podle naší vůle, zkušenosti, plánování. Děláme to z přílišné důvěry ve své vědomosti a z přeceňování toho mála, co víme, přičemž zapomínáme zkoumat to mnohé, co nevíme. Připravujeme se tak na minulé války a to, co máme přede dveřmi, přehlížíme.

Číst dál...

Dohlédněme na svá zastupitelstva

Za jedno z velkých témat komunální politiky považuji fatální neúčast veřejnosti. Aktivity kolem voleb záhy uvadnou a chod obce plyne nadále v péči zvolené radniční koalice mnohdy bez kontroly a zpětné vazby vůči občanům.

Číst dál...

Ministerská facka nesnadno se glosuje

Můj táta kdysi říkával, že je škoda každé facky, která padne vedle. Upřímně řečeno, žádný jedinec v čase dospívání není dvakrát nadšený, když za lumpárnu či drzost dostane jednu či dvě za uši. Přiznávám, že ocenit to dokážu teprve ve věku, kdy se můj život přehoupl do druhé poloviny svého běhu.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.