Obsah

Donald vs. Hillary

Oslovili jsme řadu našich pravidelných i příležitostných autorů, další osobnosti, jejichž úhel pohledu považujeme za hodný pozornosti, včetně nás samotných, tedy členů redakčního týmu KONZERVATIVNÍCH LISTŮ, s prostou otázkou: Pokud byste měli volební právo v USA, koho byste v nadcházejících presidentských volbách volili a proč? Reakce, kterých se nám dostalo 32, neleznete níže, seřazeny abecedně dle příjmení autorů. Jak víte, KONZERVATIVNÍ LISTY se zejména v uplynulém roce věnovaly zmíněným volbám soustavně a intenzivně – toto berte, prosím, z naší strany jako takový „poslední výstřel“. God Bless America!

Číst dál...

Sama budoucnost Ameriky je v sázce

Dostávám „tu otázku“ ohledně Trumpa nebo Hillary tak často. Vzhledem k původu jsem už od svých devíti let sledoval každé nominační národní shromáždění jak Rrepublikánské, tak Demokratické strany konané před prezidentskými volbami a od roku 1984 až dodnes jsem se zúčastnil většiny shromáždění GOP (Grand Old Party = Republikánská strana, pozn. red.). Od osmi let denně sleduji zprávy na internetu. Ale nikdy jsem neviděl nic podobného tomu, čeho jsme svědky dnes.

Číst dál...

Dvě ctnosti z nouze

Clintonová a Trump jsou rádi, že mají jeden druhého. Kdokoli jiný by měl už dávno navrch.

Číst dál...

Texas: největší vyšetřování volebního podvodu v historii

Následující text ilustruje nepoměr mezi vyšetřováním možného (byť relativně malého) volebního podvodu ve státě Texas, který k těmto otázkám přistupuje s náležitou přísností, a „benevolentním“ přístupem řady jiných států. Ve státě Texas je na rozdíl od mnoha ostatních států USA vyžadováno prokázání totožnosti voliče. V těch státech, kde se volič legitimovat nemusí, se také často nelegitimuje. Je veřejným tajemstvím, jak je tohoto přístupu zneužíváno a jaké to má důsledky (volebně příznivé pro Demokratickou stranu). Ale vyšetřovat se – logicky – nedá vůbec nic. V KONZERATIVNÍCH LISTECH jsme toto téma otevřeli v březnovém čísle tohoto ročníku – v rámci tehdejšího tématu měsíce. (Redakce)

Číst dál...

Arcibiskup Kurtz na okraj proticírkevních útoků v prezidentské kampani

Příliš mnoho politických projevů tohoto volebního roku ponižovalo ženy a marginalizovalo věřící lidi, řekl předseda Biskupské konference Spojených států. Arcibiskup Joseph Kurtz reagoval na kontroverze, které se vynořily kolem volební kampaně Donalda Trumpa a Hillary Clintonové.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.