Obsah

„So help me God.“

Ne, nelze se tomu vyhnout: Donald Trump byl před několika dny inaugurován a je z něj 45. president Spojených států amerických.

Číst dál...

Konzervatismus není rasismus

Schvalovací slyšení alabamského senátora Jeffa Sessionse, kterého nastupující prezident Trump nominoval do funkce ministra spravedlnosti, se ukázalo jako značně dramatické, když přispělo k chápání problému rasového pnutí, které v Americe zřejmě nikdy nevymizí.

Číst dál...

Trpce očividný důvod, proč křesťané hlasovali pro Trumpa (který liberálové prostě nechápou)

Nyní, po zvolení Donalda Trumpa, dosáhl kolaps na levici rozměrů, které konkurují Černobylu. Studenti Cornellovy univerzity se sešli na slzavém setkání, aby truchlili nad pádem Hillary Clintonové. Jako obvykle bylo zfalšováno značné množství zločinů z nenávisti a levice hlasitě upozorňovala na každé potenciálně rasistické graffiti jako důkaz, že volba Trumpa povede k surovým rasovým válkám. Skutečné násilí a výtržnosti naštvaných pokrokářů je téměř zcela ignorováno. A konečně, v televizních besedách po celé zemi se soustavně omílá jedno téma: strach. Zvolení Donalda Trumpa budí zřejmě v mnoha lidech pocit, že vedení země je nyní jaksi zásadně proti nim, což je děsí.

Číst dál...

Občanský princip

Pokud jde o „tajmsy“, beru ty washingtonské. Jenže: nemáte-li červené, dejte aspoň bílé, žeano. A tak jsem se dostal ke článku Marka Lilly „The end of identity liberalism“ (The New York Times, International edition, 21.11.2016, str. 15.). O autorovi NYT mmj. uvádí: „...a professor of the humanities at Columbia and a visiting scholar at the Russell Sage Foundation...“. Za přečtení stojí celý text, ale já bych rád vypíchnul dvě jeho části:

Číst dál...

Kdo je český Trump?

Otázka, kterou se trápí mnoho tuzemských politiků i novinářů, bude již brzy vyřešena. Českým Trumpem totiž bude sám Donald Trump.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.