Obsah

Ante portas

Události související s uprchlickou krizí se valí takovým tempem, že periodikum vycházející jednou měsíčně nemá šanci reagovat na vývoj tak, aby to bylo pro čtenáře nějakým přínosem. I proto je tento úvodník psán „na poslední chvíli“. Zejména však nezbývá, než se držet principiálních, aktuálnímu vývoji nepodléhajících pravd. Pokusme se o rekapitulaci analýzy i syntézy; nárok na úplnost si nečiníme:

Číst dál...

Švédsko na špici vývoje

V loňském roce se zdálo, že ve Švédsku se budou konat předčasné volby, což je v této tradičně velmi stabilní zemi něčím velmi nezvyklým. Nakonec se ale vláda dohodla se „systémovou“ opozicí, že se předčasným volbám vyhnou, protože by v nich strana „Švédští demokraté“, která chce omezit (nikoli zcela zakázat) imigraci, mohla výrazně posílit a stát se třetí, ne-li druhou nejsilnější politickou stranou.

Číst dál...

Editorial

Vážení čtenáři,

absurditu stále sešněrovanější diskuse, o které píšeme níže, okusili v uplynulých dnech na vlastní kůži další dva veřejně činní lidé: písničkář Slávek Janoušek a fotograf Jan Šibík (oba v souvislosti s uprchlickou krizí, které se věnujeme z mnoha stran v Tématu měsíce...). Frekvence těchto případů se zvyšuje, okřikování oponentů či jen nositelů právě nepohodlných názorů je stále silnější. Občas ještě tato praxe narazí, ale trend je zřejmý: prosazuje se, je to stále horší. Nic povzbudivého.

Číst dál...

Parlament Spojeného království hlasuje pro život a svobodu

Na otázku asistovaného umírání reagovala 11. září v diskusi britské Dolní sněmovny asi nejpůsobivěji poslankyně za Skotskou národní stranu dr. Philippa Whitford. Hovořila na podkladě své letité zkušenosti v chirurgii se specializací na rakovinu prsu. Zde je výtah z jejího proslovu:

Číst dál...

Nejmladší bojovník proti komunismu v ČR odmítá přijetí u ministra

S radostí i jistým pocitem zadostiučinění si dovolujeme upozornit, že dlouholetý spolupracovník naší redakce, novinář a publicista pan Dušan Stuchlík (nar. 1972), se stal v minulých dnech nejmladším držitelem osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.