Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

květnové číslo KONZERVATIVNÍCH LISTŮ přichází s mírným spožděním, za které se omlouváme. Avizovaná třetí část triptychu „My Češi a náš komunismus, ‚benešismus‘, humanismus, katolicismus“ Jana Cholínského vévodí tématu měsíce, které se tentokrát věnuje domácím luhům a hájům. Číslo se jinak vyznačuje větším (než obvyklým) počtem textů Dana Drápala (všechy převzaté) a Milana Tausche (všechny původní). A jelikož místní dění je tedy podchyceno jinde, nahlédněme krátce za hranice...

Číst dál...

Jakpak je dnes u nás doma?

V rámci tématu měsíce přinášíme tentokrát hrst pohledů na domácí události a to vcelku různorodé. Závěrečnou částí rozsáhlé úvahy – resp. tří reportáží – Jana Cholínského se připomenutím osudu P. Josefa Toufara významně dotýkáme i naší nedávné minulosti. Ale vlastně nejen tímto textem – podobnou perspektivu nám nabízí také reflexe návštěvy ministra Hermana na tradičním setkání Sudetoněmeckého Landsmannschaftu, stejně jako ohlédnutí za letošními oslavami osvobození Plzně 3. americkou armádou. Ryzí přítomností se pak zabývá článek dotýkající se problematiky formujících se milicí, které jsme se již v KONZERVATIVNÍCH LISTECH věnovali, a krátký pohled na události v hlavním městě Praze. Konečně příštímu dění se do jisté míry věnuje Dan Drápal, když rozvažuje dnes oblíbené téma volby presidenta ČR. Přidejme pár krátkých úvah...

Číst dál...

My Češi a náš komunismus, „benešismus“, humanismus, katolicismus - III.

[První část je k dispozici zde, druhá část zde.]

3. Jako bychom dnes zemřít měli – P. Josef Toufar (14. prosince 2015)

Pobočka České křesťanské akademie Praha 6 nabídla v Pastoračním středisku Arcibiskupství pražského v Kolejní ulici komponované představení manželů Miloše Doležala a Jany Frankové s hudebním doprovodem Vladimíra Heráka – Jako bychom snad zemřít měli1 – věnované životu, kněžskému působení a mučednické smrti P. Josefa Toufara.

Číst dál...

Korupce – nová forma komunismu

Původní text zde.

Sovětské tanky rolují po Budapešti a po Praze. Ruské banky zřizují anonymní zahraniční účty a stínové nastrčené firmy, které utajeně financují vliv a polykají strategická aktiva po celé Evropě. Zrádci na Východě a jejich spřeženci na Západě našlapují po leninských stezkách. Obchodní a průmyslové lobby na Východě i na Západě papouškují Putinovy průpovídky. Síť komunistických stran a předvojů postupuje v zájmech Moskvy. Síť neprůhledných nastrčených korporací, temných energetických transakcí a spletitých schémat pro praní špinavých peněz láka zahraniční elity a vytváří tak prokremelskou lobby.

Číst dál...

Kdo se vlastně stará o naši bezpečnost?

ed třemi desetiletími, v dobách ČSSR, bylo bezpečnostních složek tolik, že běžný občan se v nich snad neměl ani šanci orientovat. Jejich posláním bylo především zachování vedoucí úlohy komunistické strany a ochrana před vnitřním třídním nepřítelem a americkým imperialismem.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.