Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

říjnové číslo KONZERVATIVNÍCH LISTŮ vychází v předvečer presidentských voleb ve Spojených státech amerických. Jejich výsledek nás ovlivní dost možná výrazněji, než mnohé volby u nás doma. Téma měsíce je tedy jasné a jeho jádrem je anketa „Donald vs. Hillary“, kterou publikujeme coby úvodník a jako takový bude patrně nejdelším v historii KONZERVATIVNÍCH LISTŮ. Doporučujeme.

Číst dál...

Donald vs. Hillary

Oslovili jsme řadu našich pravidelných i příležitostných autorů, další osobnosti, jejichž úhel pohledu považujeme za hodný pozornosti, včetně nás samotných, tedy členů redakčního týmu KONZERVATIVNÍCH LISTŮ, s prostou otázkou: Pokud byste měli volební právo v USA, koho byste v nadcházejících presidentských volbách volili a proč? Reakce, kterých se nám dostalo 32, neleznete níže, seřazeny abecedně dle příjmení autorů. Jak víte, KONZERVATIVNÍ LISTY se zejména v uplynulém roce věnovaly zmíněným volbám soustavně a intenzivně – toto berte, prosím, z naší strany jako takový „poslední výstřel“. God Bless America!

Číst dál...

Volby do Senátu: má to řešení!

Že by Senát ve shodě zrušili zrovna Andrej Babiš, Miloš Zeman a komunisté, to nepřekvapí. Veřejnosti je zjevně fašistická představa hnutí ANO 2011 o řízení státu jako firmy sympatická (zatím), čili nelze vyloučit, že nás skutečně střet o další existenci Senátu čeká.

Číst dál...

Sama budoucnost Ameriky je v sázce

Dostávám „tu otázku“ ohledně Trumpa nebo Hillary tak často. Vzhledem k původu jsem už od svých devíti let sledoval každé nominační národní shromáždění jak Rrepublikánské, tak Demokratické strany konané před prezidentskými volbami a od roku 1984 až dodnes jsem se zúčastnil většiny shromáždění GOP (Grand Old Party = Republikánská strana, pozn. red.). Od osmi let denně sleduji zprávy na internetu. Ale nikdy jsem neviděl nic podobného tomu, čeho jsme svědky dnes.

Číst dál...

Kardinál Burke: Genderová teorie je „šílenství“, společné toalety „nehumánní“

Kořenem kultury smrti je antikoncepce a obrana rodiny je neoddělitelná od obrany života, říká kardinál Burke v rozsáhlém knižním rozhovoru s francouzským novinářem Guillaumem d’Alançon s názvem Un cardinal au cœur de l’Église (anglicky Hope for the World: To Unite All Things in Christ). Genderovou teorii v ní kardinál, který je patronem Suverénního řádu maltézských rytířů a bývalým prefektem Apoštolské signatury, nazývá „šílenstvím“, zabývá se otázkou svatého přijímání pro znovusezdané rozvedené a vyjadřuje se i k řešení krize v Církvi.

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.