Obsah

Editorial

Vážení čtenáři,

V tomto čísle KOZERVATIVNÍCH LISTŮ se ještě ohlížíme za presidentskou volbou nebo přispíváme k diskusi o (ne)vhodnosti umísťovat již dvouleté děti do předškolních zařízení, resp. zejména o (ne)vhodnosti takové státní politiky, která právě takový postup všemožně upřednostňuje a podporuje. Hlavním tématem je zase jednou imigrace a reflektujeme mnoho dalšího – např. tématicky, v roce stého výročí vzniku Československé republiky, zařazujeme další ukázku z knihy historika Josefa Kalvody Genese Československa, jejíž vydání se letos připravuje. Za poslední měsíc se ale seběhlo tolik významných událostí, že nám něco uniknout muselo – např. již otevřený návrat komunistické Číny ke kultu osobnosti. Zde se stručně dotkněme ještě dvou takových událostí, které jinak toto číslo pomíjí.

Číst dál...

Imigrace na obou březích Atlantiku

Otázka imigrace je velmi živá v Evropě i v severní Americe. Situace zde a tam má řadu rozdílů, jakýmsi svorníkem je pan George Soros, o kterém se v tomto čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ zmiňujeme celkem dost. V jednom z textů tohoto Tématu měsíce je odkazováno na článek pana Sorose – s ohledem na důležitost sdělení považujeme za užitečné jej ocitovat: „... the EU has to accept at least a million asylum-seekers annually for the foreseeable future.“ (George Soros: Here’s my plan to solve the asylum chaos, marketwatch.com, 29. 9. 2015) – to je: „... EU musí v dohledné budoucnosti přijmout nejméně milion žadatelů o asyl ročně.“ V každé diskusi o imigraci v souvislosti s aktivitami pana Sorose by mělo být bráno jako fakt, že právě toto je podstatnou součástí jeho záměrů. Odmítání této skutečnosti coby smyšlenky (či jakkoli jinak) je důsledkem buď neinformovanosti nebo zlé vůle diskusi zamlžit.

Číst dál...

Lži při slaďování rodiny a kariéry

Přečetla jsem si rozhorlený článek pana Kašpárka „Ne, kariéra nepočká“ uveřejněný 27. února 2018 na Neviditelném psu. Pan Kašpárek (dále jen Autor) svým textem emotivně reagoval na petici pedagogů a i samotných rodičů, kteří nesouhlasí s umisťováním dvouletých dětí do školek.

Číst dál...

Podvracení

Ve srovnání s rozhodným poklidem Obamových let zapůsobil všeobecný poplach kolem Trumpovy kandidatury ostře a uměle, zvlášť když došlo na „vnitřní ruskou hrozbu“ vznesenou prezidentem, jehož mentor Frank Marshall Davis byl agentem Komunistické strany uvedeným na zatykači FBI připraveném pro případ války se SSSR; jehož blízcí političtí pomocníci, Valérie Jarrettová a David Axelrod, jsou oba potomky a byli vyškoleni od komunistických a/nebo sovětských agentů, z nichž někteří byli též spolčeni s Davisem. Kolem této věci a tolika dalších nejenže nevznikl všeobecný poplach, nýbrž média si kolem této a dalších souvisejících záležitostí vynutila ticho.

Diana West, When American „Collusion” Looks Like Russian Deception (Když americké „spolčení“ vypadá jako ruský klam)

Číst dál...

Medvědí služba

Džhádisté mají dva objektivní spojence: nenávistníky, kteří vidí teroristu v každém Arabovi, a ‚věčné svazáky a svazačky, prospěšné idioty, kteří osočují z islamofobie všechny, kdo se odváží kritizovat islám a islamismus‘.” (Jiří Peňáz: Oni mají zbraně, my šampáňo!, Echo 5/2018, str. 47 – 49, recenze knihy Patrika Ouředníka: Antialkorán aneb Nejasný svět T.H.)

Číst dál...

Sledujte:Copyright © 2014. All Rights Reserved.