Volby přede dveřmi

Již v minulém webovém čísle jsme se nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR věnovali celkem intenzivně a nyní tento zájem, pochopitelně, dosahuje svého vrcholu. V tomto tématu měsíce tedy nabízíme řadu textů, převzatých i původních, v nichž nalezntete různé pohledy několika konzervativních osobností – převážně těch, které jako autory z KONZERVATIVNÍCH LISTŮ znáte, ale nejen jich. K tomu všemu, co si přečtete v právě zmíněných článcích, doplňme už pouze několik drobností.

Číst dál...

Volby 2017 – Sněhurka a sedm trpaslíků

Hlavními dvěma otázkami letošních voleb jsou: jak moc zvítězí Andrej Babiš nad ostatními – a s kým vytvoří koalici?

Číst dál...

Volby: nezapomeňme na Ústavu

Ne, nejsem defétista. Přesto ale nemůžu popřít, že vítězství hnutí ANO 2011 v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny je docela pravděpodobné. Položme si nejprve otázku, co bude, když k tomu skutečně dojde. A zkusme od toho odvodit, jak se volebně zachovat, aby nedošlo k tomu nejhoršímu.

Číst dál...

Volby 2017: „úspěšné“ završení modernisace komunismu II.

První část.

Sametová revoluce

Měl jsem příležitost poznat velkou část disentu. Nebyl jsem schopen se s těmi lidmi více sblížit. Považoval jsem komunismus za zlo, které musí být odstraněno a v disentu bylo málo lidí, kteří se komunismu a jeho způsobům postavili proto, že to byl systém nemravný.

Číst dál...

Proč TOP09 zasluhuje podporu

Po zhodnocení programů, konkrétních kandidátů a jejich dosavadního konání je výběr strany, které vyjádřit svou podporu, pro konzervativního voliče úkol nelehký. Ostatně jako vždy. Letošní volby jsou však specifické kvůli hrozbě Andreje Babiše a jeho holdingu Agrofert provést výrazné změny v politickém dění podle jeho gusta.

Číst dál...

Tragédi naší doby

Co napsat k volbám, které za pár dnů proběhnout? Skoro vše rozumné i nerozumné již bylo napsáno. Snad nejvtipnější je VOLEBNÍ DENÍČEK pro rok 2017 autora Michael Hagen Bedřich ze·4. října 2017 publikovaný na Xichtoknize. Tak co dodat?

Možná mně to, jako matematikovi, nejbližší, tedy něco o volební matematice – přesněji, o volebních počtech.

Číst dál...

Slovo volebního koordinátora Koruny České k nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny

Vážení monarchisté, vážení příznivci spřátelených politických subjektů, ctění voliči,

obracím se na vás dnes v mé tradiční roli volebního koordinátora Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska) s pro mne velmi netradičním úkolem. Poprvé za posledních deset let doporučuji svým voličům, aby volili jinou politickou stranu než tu, jíž jsem aktuálně místopředsedou. Doporučuji volbu TOP 09. Dovolte mi ve stručnosti zrekapitulovat, co mne a ostatní představitele KČ k tomuto postupu přimělo.

Číst dál...

Koho budu volit

Ne, nebudu vás napínat: Budu opět volit KDU-ČSL. Dokonce za ni kandiduji v Praze na nevolitelném patnáctém místě. Někoho z vás bude možná zajímat, jak tuto volbu zdůvodním. Budu naprosto otevřený, a přesto doufám, že přes určitou mou kritičnost k této straně se ke mně mnozí přidáte. Dokonce vás o to prosím a doporučuji vám to.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.