Domácí paradoxy

SPD, tedy strana Tomia Okamury, se bije jako lev za křesťanské základy naší společnosti. Nebo to alespoň hlasitě troubí do světa. Pak ale využije první příležitosti, jak působení (nejen, ale zejména) křesťanských církví na společnost oslabit. Samozřejmě že si nemyslíme, že onen vliv stojí a padá s penězi, ale pan Okamura si to patrně myslí a neváhá poškodit církve, které by, soudě podle některých řečí představitelů SPD, měly být jeho spojencem. Jeho strana je nejméně logickou součástí proticírkevní koalice.

Číst dál...

Tortura v Čechách aneb chození po čtyřech

Kdybych měl charakterizovat současnou Českou republiku, tak bych ji popsal jako zemi, v níž ti, kteří mají úctu před zákony, jsou těmito zákony paradoxně chráněni daleko hůře, než ti, kteří zákony pohrdají. Je to země, kde chodí čím dál větší počet obyvatel po čtyřech ve smyslu filozofické bajky Wilfrida Sellarse, v níž Bůh praví Adamovi: „Přestaneš-li brát v potaz pravidla, budeš chodit po čtyřech.“

Číst dál...

Nesprávné nastavení restituční hranice

Konzervativní strana je přesvědčena, že restituční hranice stanovená od 25. února 1948 byla nastavena nesprávně díky politickým zájmům postkomunistých sil dominujících v roce 1990 stejně jako dnes na naší politické scéně. Proto bude navrhovat změnu a posunutí této hranice k 30. září 1938.

Číst dál...

Česká historická paměť 2019 – realismus nebo surrealismus?

I.

V roce třicátého výročí od pádu komunistické vlády v Československu, tj. konce sovětského znevolnění české a slovenské společnosti, je na místě připomenout si reálný stav české historické paměti – alespoň v rozsahu dějin 20. století.

Číst dál...

Svoboda závisí na liberálním řádu

Reakce na článek Aleše Valenty „Braňme svobodu před liberály“

Číst dál...

Braňme svobodu před liberály

Německý konzervativní právník Ulrich Vosgerau vymezil v reakci na migrační krizi a její důsledky dva základní parametry tzv. postdemokracie: 1) nahrazování vůle parlamentu výroky soudů, tj. především ústavního soudu; 2) nahrazování parlamentu nadnárodními strukturami. Naprosté selhání německého parlamentarismu na podzim 2015 se stalo triumfem liberální demokracie a porážkou většinové vůle německé společnosti. Jako takové může, vedle četných dalších událostí a procesů ze západní politiky posledních let, názorně posloužit k pochopení smyslu manifestu Institutu Václava Klause (IVK) „Obrana demokracie před liberální demokracií“, publikovaného v červnu 2018.

Číst dál...

Ivan Mašek, RIP

V ODA jsem začal pracovat počátkem roku 1993. Její politiky jsem poznával postupně. Otcové zakladatelé aliance se těšili veliké úctě. Ne všichni otcové zakladatelé byli politiky, ale mnozí ano – Pavel Bratinka, Daniel Kroupa, Jiří Skalický, Tomáš Ježek, Roman Češka, Viktor Dobal, Ivan Mašek… A velké úctě se těšil i předseda Jan Kalvoda.

Číst dál...

Bojácní politici a nebojácný Okamura

Mám na Moravě přítele, který občas glosuje mé články. Jestli mě paměť nezradila, v minulosti hlasoval pro sociální demokraty nebo pro lidovce, ale nyní volí Okamurovu Stranu přímé demokracie. Před nedávnem mi napsal, že lidovečtí politici (a nejen oni) se bojí mluvit o migraci, zatímco jediný Tomio Okamura se nebojí a nazývá věci pravými jmény.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.