Je třeba zrušit přímou volbu presidenta!

Je třeba zrušit přímou volbu presidenta! Je třeba zrušit přímou volbu presidenta! Je třeba zrušit přímou volbu presidenta! Je třeba zrušit přímou volbu presidenta! Je třeba zrušit přímou volbu presidenta!

Číst dál...

Když není koho volit ani kam utéct

Dnešní střední a starší generace kroutila po několik desetiletí hlavou nad svými rodiči, jak jen je mohli dovést ke vládě komunistů. Je nutno opětně připomenout rozsáhlé zástupy nevinných obětí toho režimu, protože oficiální média obvykle opakují jen počet 242 oficiálně popravených (včetně komunistů komunisty mezi sebou). Podle soukromých badatelů bylo ale do politické oblevy roku 1967 násilně usmrceno 14.726 mužů, žen a dětí. Perzekvováno a odsouzeno bylo 451.000 lidí.

Číst dál...

Achillova pata Evropy

Střední Evropa (a Česká republika ještě víc) je Achillovou patou kontinentu. Její geopolitická poloha ji předurčuje k téměř permanentní nestabilitě, k nechtěné oscilaci mezi východem a západem, tedy ke kolísání mezi dvěma rozdílnými civilizačními a kulturními okruhy s naprosto odlišnou politickou kulturou. Je to právě propastný rozdíl politických kultur, který je živým ostnem, pod jehož naléhavostí se střední Evropa zmítá neustále v porodních bolestech a předsmrtných křečích zároveň. Tato slabina, která se ovšem v některých historických okamžicích může jevit jako příležitost k silným výkonům na poli politiky, se naplno odhalila v říjnových parlamentních volbách v České republice.

Číst dál...

Kult prezidentů a krach dekomunizace – co s tím

Politické vyhlídky roku 2017 – část IV (část I, část II, část III)

Poslední ze série úvah o české politické situaci připomíná odklon českého národa od tradiční římskokatolické náboženské kultury a důsledky – stále uměle přiživovaného – náhražkového kultu prezidentů skrývajícího se pod hávem tzv. demokratičnosti a tzv. humanity. Mezi tyto důsledky patří jak všeobecná ztráta soudnosti, tak konkrétní ztráta sebeobranných společenských mechanismů ve věci vyrovnávání se s komunistickou totalitární minulostí – zkráceně krach dekomunizace české společnosti. Závěrečné shrnutí nabízí úhel pohledu, který lze vyjádřit třeba známou výzvou „člověče přičiň se a Bůh ti pomůže“.

Číst dál...

Prezidentské volby 2018 I

Počet kandidátů na prezidenta České republiky pro volby 2018 byl vzdor určitým pochybnostem (smí jeden poslanec či senátor nominovat vícero kandidátů než jen jednoho?) definitivně ustaven. Kandidátů na prezidenta pro volby 2018 je devět, tj. přesně tolik, jako před pěti lety. Ten největší rozdíl je v tom, že zatímco před pěti lety tři z nich (tedy jedna třetina) byly ženy, letos nekandiduje jediná.

Číst dál...

Díky Bohu za Hanniga!

Lidí, kterým leží na srdci, aby pan Zeman nebyl znovuzvolen hlavou našeho státu, je poměrně dost. Teprve se uvidí, zda je jich dost na to, aby se jejich přání splnilo. Jak to tak občas bývá, usilovná touha přináší kromě motivace k diskusím či dokonce k podpoře některého z protikandidátů také nejrůznější logické úlety – prostě se může stát, že se pod vlivem toho velkého chtění přestane přemýšlet. První (a nejhorší) důsledek tohoto jevu už máme za sebou – bylo jím zastínění voleb do Poslanecké sněmovny právě blížící se volbou presidenta a tedy podcenění prvně jmenovaných voleb nejvyšší důležitosti.

Číst dál...

Nový Vítězný Únor?

Po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsme svědky jednotného hlasování ANO-KSČM-SPD, jmenování příslušníků SNB a PS do vedení parlamentních výborů, dohoda Babiš-Zeman o podivné vládě právem vyvolává obavy, zda se tady neschyluje k novému Vítěznému únoru. Šancí, jak tomuto Únoru 2018 zabránit, jak vrátit tuto zemi mezi evropské demokracie, budou lednové prezidentské volby. Stávající osazenstvo Pražského hradu má však docela nakročeno k setrvání ve svých postech i v dalším období! Připustíme to?

Číst dál...

Předčasné volby

Následující text je pokusem o analýzu... no, dobře, odhad, za jakých okolností by mohlo dojít k předčasným volbám do Poslanecké sněmovny a jak by mohly dopadnout, pokud by byly vyhlášeny, řekněme, do roka a do dne. Připomeňme přitom text Dana Drápala „Kdo předčasné volby vyvolá, ten je prohraje“ publikovaný mmj. v minulém, listopadovém čísle KONZERVATIVNÍCH LISTŮ.

Číst dál...

Další články...

  1. Prezidentské volby

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.