Editorial

Milí čtenáři,

každoročně se v prázdninovém dvojčísle pokoušíme přinést něco neobvyklého. Podařilo se nám to i tentokrát. Získali jsme možnost přeložit a publikovat nejnovější knihu J. R. Nyquista „Blázen a jeho nepřítel: K metafyzice zla“. Přineseme vám ji na pokračování – první část právě v tomto čísle. Je to delší čtení, ale stojí za to.

Číst dál...

Gender-, Eko- a jiní socialisté

V tomto prázdninovém Tématu čísla se dotýkáme dalších dějství kulturního střetu na Západě. Titulní témata genderu a klimatické změny jsou doplněna o imigraci, tedy tu kulturně nekompatibilní. Nehledejte žádný další jednotící prvek – není tu. Jde prostě o výběrový přehled toho, co je na bojišti nového.

Číst dál...

Trikolóra

Jaká byla 90. léta? Byly to např. roky, kdy jsem studoval na vysoké škole (což by bez Listopadu 1989 bylo sotva možné...). Přesto jsem je ale nikdy nevnímal jako obdobu ztraceného ráje. Proto jsem byl členem Demokratické unie, proto jsem spoluzakládal Stranu konzervativní smlouvy – protože jsem byl k tomu, co jsem v té dekádě viděl a prožíval, kritický.

Číst dál...

Pravda by měla vítězit

V poslední době přibývá různých studií a článků, které souvisí s blížícím se výročím listopadu 1989 a také hodnocením současné politické situace. Jistě to patří ke svobodě slova a k demokracii. Ale více než pravdivý popis se v těchto článcích čím dál tím víc se objevuje více osobních či politických názorů autorů. Při této příležitosti si vždy připomínám boj o rukopisy.

Číst dál...

Usnesení o „zločinech privatizace“ otvírá cestu destrukci demokracie

Počátkem letošního června schválila Poslanecká sněmovna přesvědčivou většinou komunisty navržené usnesení o „zločinech privatizace“. Konstatuje se v něm, že během privatizace v letech 1992–2005 došlo k excesům, chybám a zločinům, které způsobily státu škodu v řádu stovek miliard korun.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.