Editorial

Vážení čtenáři,

toto číslo je z velké většiny složeno z textů Romana Jocha a Dana Drápala. S výjimkou jednoho kratičkého už všechny někde vyšly – ale stojí za přečtení a pokud vám tedy některý z nich unikl, zde vám dáváme příležitost to dohnat.

Číst dál...

Spolupráce KAN, KČ a KONS s TOP 09

Hlavním cílem lidí majících na srdci pravicovou politiku ve volbách 2017 do PsP má být úsilí, aby pravicová opozice ve Sněmovně byla co nejsilnější.

Číst dál...

Charta 77 a odbojová skupina bratří Mašínů

Tato poznámka č. 11 (zveřejněná sice až nyní v květnu r. 2017, ale referující o besedě už z dubna r. 2016) logicky patří před předchozí poznámku č. 10 (z ledna r. 2017). Svůj kratičký proslov ze 7. 4. 2016 jsem od začátku zamýšlel zveřejnit neprodleně, samozřejmě jeho umístěním na tuto webovou stránku. (Dokonce jako bych to tehdy byl ohlásil a přislíbil, závěrečnou větou toho nepřipraveného proslovu.) Bezdůvodné odkládání toho, co by loni bylo docela snadné, přerostlo v dlouhodobé prokrastinování, nyní už déle než roční. Za tu dlouhou prodlevu se nyní omlouvám.

Číst dál...

Křesťan v současné politické krizi

Přes veškeré nedostatky, které kolem sebe dnes a denně v politickém životě vidíme, věřím v demokratickou politiku. Proto předem upozorňuji, že tomu, kdo na ni nevěří, se tento článek asi nebude líbit.

Číst dál...

Vládní krize po česku

 

 

 

V Česku se dějí podivné věci, ale s kurzem koruny to ani nepohnulo. Vládní krize se týká předních představitelů státu, především prezidenta a předsedy vlády, dále ministra financí a ministra vnitra, nicméně život jde dál a přestřelky či dokonce bitvy na nejvyšší úrovni mají pro obyčejné lidi malý dosah – přinejmenším zatím. Nějaký praktický dopad však tato krize mít bude: Patrně se nepodaří protlačit Poslaneckou sněmovnou a Senátem určité návrhy zákonů, které by vláda ráda schválila do konce svého mandátu. Nicméně nepůjde o nějaké fatální lapálie.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.